Boxer Saundres si dělal legraci z domácího násilí, za trest přišel o licenci. Nepomohla ani omluva

Britský profesionální boxer Billy Joe Saunders přišel na neurčito o licenci kvůli tomu, že si na sociálních sítích dělal legraci z domácího násilí. Úřadujícímu mistru světa WBO v super střední váze nepomohla ani následná omluva a slib, že věnuje 25.000 liber (770.000 korun) charitativní organizaci pomáhající právě obětem domácího násilí.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Billy Joe Saunders (vlevo) v ringu, jeho soupeřem je Shefat Isufi. | Foto: Andrew Couldridge | Zdroj: Reuters

Saunders se natáčel na video při tréninku s boxerským pytlem. Své údery doprovázel „radami“ mužům, jak trefit správně svou partnerku, když už to s ní nebude v koronavirové karanténě k vydržení. Britská boxerská kontrolní komise po prošetření případu pozastavila Saundersovi platnost licence, o jejíž opětovnou platnost bude muset žádat během slyšení. Jeho termín ještě nebyl určen.

Německo se chystá na nárůst případů domácího násilí, v době dlouhodobé karantény jejich počet roste

Číst článek

Třicetiletý Saunders je v profesionálním ringu neporažen ve 29 zápasech. V Las Vegas se měl 2. května střetnout s Mexičanem Saúlem „Canelem“ Álvarezem, ale duel o sjednocující titul byl kvůli pandemii koronaviru odložen.

Za své poznámky na videu se Saunders, jenž pochází podobně jako například mistr světa v těžké váze Tyson Fury z komunity kočovníků, omluvil. „Byla to hloupá chyba, ale rozhodně jsem nikomu nechtěl ublížit nebo propagovat domácí násilí. Po celém světě umírají na koronavirus lidé a chtěl jsem jen trochu odlehčit situaci. Zjevně se to nepovedlo. Můj styl humoru nesedí každému,“ řekl.

Nešlo nicméně o první Saundersův prohřešek. Před dvěma lety dostal od boxerské komise pokutu 100 000 liber za jiné video na sociálních sítích, na němž nabízel drogově závislé ženě dávku drogy za to, že bude mít s náhodně zvoleným mužem sex nebo ho uhodí. Tento měsíc zase údajně Saunders telefonoval na leteckou společnost Delta Airlines a informoval její pracovníky o tom, že tři jiní boxeři letící z Las Vegas do New Yorku mají koronavirus. Všichni byli z přepravy vyřazeni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme