Česko posílá na MS v silniční cyklistice rekordní výpravu, nechybí Kreuziger ani Štybar

Rekordní zastoupení 21 jezdců bude mít česká cyklistika na konci září na silničním mistrovství světa v Innsbrucku. V nominaci reprezentačního trenéra Tomáše Konečného jsou největší hvězdy Roman Kreuziger či Zdeněk Štybar, ale i držitel vítězného double z republikového šampionátu Josef Černý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar a Roman Kreuziger. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Téměř ve všech kategoriích svaz využil maximální možný počet míst a výprava bude mít medailové ambice. „Zisk medaile v některé z kategorií není nereálný, ale jde o velmi náročný úkol. Musí se sejít opravdu všechno v jeden den. Na nedávném mistrovství Evropy získala Nosková medaili v časovce a Otrubovi unikla o vteřinu. Bude to hodně otevřené,“ řekl na pondělní tiskové konferenci v Praze Konečný.

Cyklistická ‚obojživelnice' Jarmila Machačová zvládá závodit na silnici i na dráze

Číst článek

Profil trati bude nejvíce vyhovovat Kreuzigerovi, který bude lídrem české sestavy. „Desítka je reálná. Když člověk chce být do desítky, rozhodují malé detaily. Já jsem vždy pevně nohama na zemi, ale jestliže si vše sedne, tak mohu s týmem, který budu mít k ruce, závodit agresivněji,“ vyhlížel své šance v Innsbrucku Kreuziger.

Vedle početného zastoupení v individuálních závodech se navíc Elkov Author jako první ryze česká stáj v historii zúčastní mezi muži časovky družstev, která se - stejně jako ta v podání žen - pojede v neděli 23. září na úvod celého šampionátu.

Do ní by měli nastoupit spolu s Černým také pětinásobný domácí šampion z časovky Jan Bárta, Michael Kukrle a Jakub Otruba, ale definitivní podobu bude mít celá šestice pro závod až před samotným šampionátem.

Právě Bárta s Černým budou následně hájit české barvy při individuálním souboji s chronometrem, stejně tak i Otruba ve třiadvacítce. Mezi juniory bude na startu časovky Petr Kelemen. V ženách svedou boj s časem úřadující mistryně republiky Tereza Korvasová a Nikola Nosková, v juniorské kategorii Markéta Hájková s Veronikou Jandovou.

Nominace na mistrovství světa v cyklistice:

Muži elite: Jan Bárta, Josef Černý, Jan Hirt, Karel Hník, Roman Kreuziger, Michael Kukrle, Zdeněk Štybar.
Ženy: Tereza Korvasová, Nikola Nosková.
Muži do 23 let: Jakub Otruba, Karel Tyrpekl, Adam Ťoupalík.
Junioři: Jakub Bouček, Jakub Hník, Petr Kelemen, Vladimír Mikšaník, Vojtěch Řepa, Karel Vacek.
Juniorky: Markéta Hájková, Veronika Jandová, Tereza Sásková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme