Ottawa utrpěla debakl, Hašek ho ale zůstal ušetřen

Boston dokázal v noci na dnešek vyhrát na ledě favorizované Ottawy 5:0. Šlo o největší rozdíl ve skóre ze všech sedmi pondělních utkání kanadsko-americké NHL. Český brankář klubu z hlavního města Kanady však na debaklu nenesl žádnou vinu, protože ho tentokrát v brance domácích zastoupil Ray Emery. Boston vstřelil všech pět gólů během dvaceti minut.

Dominik Hašek ve vzácném okamžiku

Dominik Hašek ve vzácném okamžiku | Foto: Miroslav Konvalina

V zápase New Yorku Rangers s Philadelphií hráli v domácím mužstvu, jako už obvykle v této sezóně, prim čeští hokejisté. Branky Jaromíra Jágra a Martina Ručínského ani asistence Petra Sýkory a Martina Straky však tentokrát k vítězství týmu z Madison Sqare Garden nevedly. Hosté totiž dokázali během posledních deseti minut základní hrací doby smazat dvoubrankové manko, na čemž se podílel jednou gólovou přihrávkou i Petr Nedvěd, a Fin Pitkänen po necelých dvou minutách přesným zásahem ukončil prodloužení.

Detroit vyhrál 5:4 v Minnesotě, přispěl k tomu gólem a asistencí i český útočník Robert Lang. Hosté si ale po první třetině vydlážděnou cestu ke třem bodům notně zkomplikovali. Čtyřgólový náskok se jim v prostřední části hry smrsknul na vedení o jedinou branku a ani trefa Lilji na 5:3 neznamenala klid do závěrečných sekund zápasu, v 55. minutě totiž vstřelil kontaktní gól Minnesoty obránce Filip Kuba.

Výsledky pondělních zápasů:

New York Rangers - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 19. Jágr (Straka), 49. Ručinský (Sýkora) - 51. a 62. Pitkänen (na druhou Nedvěd), 59. M. Richards. Střely na branku: 30:40. Diváci: 18.200.

Florida - Toronto 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 37. O. Jokinen, 54. Nieuwendyk - 13. Kilger, 35. Wellwood, 43. Tucker, 52. O'Neil. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.802.

Ottawa - Boston 0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Branky: 16. P. Bergeron, 19. Boyes, 26. Boynton, 30. Sturm, 35. Samsonov. Střely na branku: 44:24. Diváci: 19.551.

St. Louis - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 28. McClement, 37. a rozhodující sam. nájezd Stempniak (Čajánek) - 22. Langkow, 25. Nilson. Střely na branku: 18:31. Diváci: 13.310.

Minnesota - Detroit 4:5 (0:4, 3:0, 1:1)
Branky: 24. Gáborík, 37. T. White, 38. Zjuzin, 55. Kuba - 5. Yzerman, 6. Lang, 10. Samuelsson, 18. Zetterberg, 52. Lilja (Lang). Střely na branku: 16:27. Diváci: 18.568.

Dallas - San Jose 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 6. P. Boucher, 56. Zubov, 65. Arnott - 25. McCauley, 49. Cheechoo. Střely na branku: 28:16. Diváci: 17.108.

Anaheim - Los Angeles 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 28. a 48. Selänne, 40. Getzlaf, 62. S. Niedermayer - 20. Brown, 36. Armstrong, 58. Corvo. Střely na branku: 45:32. Diváci: 17.174.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít