P. Sýkora, Škoula a Prospal dirigovali výhru Anaheimu

Čeští hokejisté se opět prosadili v zámořské NHL. Petr Sýkora skóroval v dresu Anaheimu, který vyhrál nad Detroitem 8:6. Dvě asistence si připsali jeho spoluhráči Martin Škoula a Václav Prospal. Za poražené přihrával Jiří Fischer. San Jose podlehlo Edmontonu 2:5, když po dvou asistencích zaznamenal za hosty Petr Nedvěd, jednu přihrávku má Aleš Hemský.

Petr Sýkora

Petr Sýkora | Foto: Miroslav Konvalina

V utkání Anaheim-Detroit si dvě branky včetně vítězné trefy a jednu asistenci připsal ruský útočník Sergej Fjodorov, který nad Detroitem zvítězil poprvé ze čtyř pokusů. Sám prohlásil, že to byl divoký zápas. S tím souhlasil také brankář Anaheimu Jean Sebastien Giguere, který zaznamenal 51 zákroků. "Zdálo se, že ani jeden tým nechce bránit, hrálo se nahoru dolů, bylo to jako hokej osmdesátých let," prohlásila opora loňského finalisty Stanleyova poháru. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou - Detroit vedl po šesti minutách 3:0, ale na začátku druhé třetiny už prohrával 3:5. Po necelých dvou minutách třetího dějství znovu strhl na svou stranu vedení 6:5, jenže pak už střílel jen Anaheim.

New York Rangers nedokázali vyhrát ani na ledě posledního celku Východní konference Pittsburghu. Po remíze 3:3 v normálním hracím čase navíc inkasovali gól osm sekund před koncem prodloužení a věnovali domácím bod navíc. Jeden gól Rangers vstřelil Bobby Holík, Jaromír Jágr vyšel i přes sedm střel na branku naprázdno. Trápení Rangers symbolizoval Mark Messier, který dostal v úvodu druhé třetiny trest do konce utkání za oplácení v souboji s autorem jedné branky Penguins Slovákem Martinem Štrbákem.

Edmonton, jeden z týmů, které balancují na hranici postupu do play off, porazil lídra Pacifické divize San Jose na jeho ledě 5:2. Dvěma asistencemi k tomu přispěl Petr Nedvěd, jednu finální přihrávku zaznamenal Aleš Hemský. Trenér kanadského celku Craig MacTavish zkonstatoval, že teď je jeho tým devátý a že má velkou příležitost v dalším utkání v Los Angeles, které pak čeká čtyřzápasová šňůra venku. "Když je teď porazíme, dostaneme se do velmi dobré pozice," dodal kouč.

Výsledky:

New York Islanders - Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 19. Parrish, 52. Peca, 55. Aucoin. Střely na branku: 25:29. Diváci: 14.447

Pittsburgh - New York Rangers 4:3 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 6. Pirjetä, 14. Štrbák (Kraft), 59. Tarnström, 65. Morozov - 12. Green, 43. G. Murray, 43. Holík. Střely na branku: 35:34. Diváci: 12.307

Chicago - Phoenix 2:2 po prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 8. Daze, 26. Arnason - 32. Cleary, 51. Comrie. Střely na branku: 34:41. Diváci: 12.359

Anaheim - Detroit 8:6 (2:3, 3:2, 3:1)
Branky: 16. a 60. Rucchin (na první Prospal), 23. a 48. Fjodorov, 14. Lupul, 23. Pahlsson (Škoula), 24. Sýkora (Prospal, Škoula), 43. Višněvskij - 3. Dacjuk, 6. Hull, 7. Yzerman (Fischer), 26. Lidström, 37. Rivers, 42. Whitney. Střely na branku: 30:57. Diváci: 17.174

San Jose - Edmonton 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 11. Marleau, 29. McLaren - 19. a 50. Bergeron (na obě Nedvěd), 4. Cross, 32. Smith, 44. Brewer (Hemský). Střely na branku: 34:27. Diváci: 16.176

Vancouver - Columbus 4:5 (2:1, 1:1, 1:3)
Branky: 40. a 43. Čubarov, 3. Morrison (Malík), 4. H. Sedin - 49. a 59. Žerděv, 6. Holzinger, 24. Nash, 56. Marchant. Střely na branku: 31:23. Diváci: 18.630

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít