Prsař Málek osmý v českém rekordu

Český plavec Daniel Málek skončil osmý ve finále závodu na 200 metrů prsa na mistrovství světa v japonské Fukuoce. Časem 2:13,19 minuty vylepšil vlastní český rekord o jednu setinu.

Zlatou medaili vybojoval překvapivě Američan Brendan Hansen, který zároveň zaplaval rekord mistrovství. Druhý skončil Rakušan Maxim Podoprigora, bronz získal Japonec Kosukeho Kitažimi. Nedařilo se další české zástupkyni Haně Netrefové, která skončila před branami semifinále v polohovém závodu na 200 metrů. K postupu mezi nejlepší šestnáctku chybělo české polohovkářce 67 setin.

Druhé zlato na šampionátu vybojovala Inge de Bruijnová z Nizozemska. Po vítězství v závodu na 100 metrů volný způsob vyhrála i 50 metrů motýlek. Největší hvězda mistrovství, Australan Ian Thorpe, postoupil suverénně do finále závodu na 100 metrů volný způsob. Totéž se podařilo jeho největšímu rivalovi Nizozemci Pieter van den Hoogenbandovi.

Výsledky finálových závodů:

Muži:

200 m prsa: 1. Hansen (USA) 2:10,69, 2. Podoprigora (Rak.) 2:11,09, 3. Kitažima (Jap.) 2:11,21, ..... 8. Málek (ČR) 2:13,19 - ČR. 100 m motýlek: 1. Frölander (Švéd.) 52,10, 2. Crocker (USA) 52,25, 3. Huegill (Austr.) 52,36. 200 m polohový závod: 1. Rosolino (It.) 1:59,71, 2. Wilkens (USA) 2:00,73, 3. Norris (Austr.) 2:00,91.

Ženy:

200 m znak: 1. Mocanuová (Rum.) 2:09,94, 2. Komarovová (Rus.) 2:10,43, 3. Fargusová (Brit.) 2:11,05. 50 m motýlek: 1. De Bruijnová (Niz.) 25,90, 2. Alshammarová 26,18, 3. Kammerlingová (obě Švéd.) 26,45.

Milan Kopp, Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít