Ručinský zajistil bod pro St. Louis

Útočník St. Louis Martin Ručinský vstřelil svou šestou branku v letošní sezóně a zajistil svému týmu bod za remízu 3:3 v zápase zámořské NHL ve Phoenixu. Dvě asistence si v dresu hostů připsal Petr Čajánek. Dařilo se také Jaroslavu Bednářovi, který se gólem a přihrávkou podílel na výhře Floridy v Buffalu 3:0.

NHL

NHL

Chicago porazilo Columbus 3:1. Blue Jackets se ve třinácté minutě dostali do vedení zásluhou Seana Prongera, kterému nahrával David Výborný. Po polovině utkání ale domácí Steve Sullivan vstřelil dvě branky během tří minut. Hosté se už ze šoku do konce zápasu nevzpamatovali.

Hokejisté Atlanty prohráli s Carolinou 2:3 v prodloužení, přestože ještě šest minut před koncem vedli 2:0. Pak ale snížil Ron Francis a 54 vteřin před koncem vyrovnal Jeff O'Neill. Ve čtvrté minutě prodloužení zařídil druhý bod pro Carolinu Aaron Ward.

Výsledky:

Buffalo - Florida 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Bednář, 15. R. Johnson, 60. Viktor Kozlov (Bednář). Střely na branku: 30:31. Diváci: 10.752

Atlanta - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 8. Kovalčuk, 38. Vjačeslav Kozlov - 54. Francis, 60. O'Neill, 64. A. Ward. Střely na branku: 34:40. Diváci: 12.831

Chicago - Columbus 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 32. a 35. Sullivan, 57. Calder - 13. S. Pronger (D. Výborný). Střely na branku: 30:29. Diváci: 14.389

Phoenix - St. Louis 3:3 (0:0, 3:2, 0:1)
Branky: 21. a 26. Nagy, 36. Abid - 32. a 40. K. Tkachuk (na druhou Čajánek), 42. Ručinský (Čajánek). Střely na branku: 18:42. Diváci: 13.061