Tomáš Vokoun si připsal jeden kanadský bod

Pouze tři utkání nabídla v noci na dnešek kanadským nebo americkým divákům NHL. V zápase Nashvillu proti Los Angeles výrazně vylepšil svou bilanci kanadského bodování český obránce Marek Židlický, který své spoluhráče třikrát úspěšně vybídl ke skórování. Ani to však nakonec nemuselo Nashvillu s Tomášem Vokounem v brance stačit k vítězství. Lehkovážným přístupem ke třetí třetině Predátoři málem přišli o čtyřbrankový náskok a nakonec byli rádi, že Los Angeles stihlo pouze snížit na konečných 4:3. Vokoun k vítězství svého týmu nepřispěl jen pětatřiceti gólmanskými zákroky, ale i druhou asistencí na branku Paula Karyii z desáté minuty.

Marek Židlický

Marek Židlický | Zdroj: ČTK

I nadále se daří české kolonii v New Yorku. Rangers vyhráli v Atlantě 6:3 a s vítězným pocitem odcházeli z ledové plochy už počtvrté za sebou. Hvězdou utkání byl tentokrát vyhlášen Jaromír Jágr, který stejně jako jeho spoluhráč Petr Průcha zaznamenal jeden gól a jednu asistenci. Mezi nahravače se v dresu hostů zařadili i další Češi - Martin Straka a Michal Rozsíval. Domácím nepomohla ani přihrávka Jaroslava Modrého na úvodní branku zápasu, kterou vstřelil Slovák Marián Hossa.

Výsledky čtvrtečních zápasů NHL:

Atlanta - New York Rangers 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 7. Marián Hossa (Modrý), 23. Savard, 37. Vjačeslav Kozlov - 13. J. Ward, 21. Průcha (Jágr), 23. Nylander, 38. Jágr (Straka, Průcha), 49. Betts, 60. Ortmeyer (Rozsíval). Střely na branku: 25:33. Diváci: 16.079.

Nashville - Los Angeles 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky: 6. Upshall, 10. Kariya (Židlický, Vokoun), 26. S. Sullivan (Židlický), 31. Hall (Židlický) - 42. a 58. Armstrong, 60. Corvo. Střely na branku: 33:38. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celé utkání, kryl 35 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 16.810.

Vancouver - San Jose 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 27. Brookbank, 48. Näslund, 49. A. Carter - 9. Marleau, 42. Goc. Střely na branku: 20:22. Diváci: 18.630.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít