I biatlonové reprezentace končí asistent Bratli i šéf servisu Žídek, hlavní trenéři zůstávají

U biatlonové reprezentace skončil po ročním působení norský asistent mužů Anders Magnus Bratli a po třech letech i šéf servisu Tomáš Žídek. Za přípravu lyží bude zodpovědný opět Vojtěch Prášil, který u týmu pracoval již dříve dva olympijské cykly. Hlavní trenéři Nor Egil Gjelland u žen, respektive Zdeněk Vítek u mužů zůstali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kam míří český biatlon | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Bratli byl zodpovědný za běžeckou přípravu. Nově bude Vítkovým asistentem Aleš Ligaun, který v minulé sezoně působil převážně u B-týmu. K „áčku“ se vrátí také Prášil, informuje změnách v realizačním týmu iDnes.cz

‚Nechci předjímat.‘ Gabriela Koukalová již ví, zda se vrátí k biatlonu. Oznámí to ale až v květnu

Číst článek

„Tom Žídek u týmu odvedl kus práce, rozešli jsme se v klidu. V průběhu této zimy jsme však nebyli se servisem spokojeni tak jako dřív,“ řekl předseda svazu Jiří Hamza.

„To rozhodně neznamená, že jsme jezdili špatně jen kvůli servisu. Ale dřív jsme mívali na závody lyže průměrné nebo výborné. Teď byly při porovnání s ostatními spíše průměrné nebo horší. Těch experimentů s lyžemi bylo v poslední sezoně najednou příliš,“ dodal.

Biatlonisté neprožili tak úspěšnou sezonu jako v předchozích letech, zejména po běžecké stránce zaostávali. Výsledkově se dařilo pouze Markétě Davidové.

„Ostatní ženy s výjimkou Markéty šly výkonnostně dolů. Najet na jiný trénink u Markéty bylo něco jiného, než u třicetileté Veroniky Vítkové, jejíž tělo bylo dlouhá léta zvyklé na něco jiného. I z toho se poučíme,“ uvedl sportovní ředitel svazu Ondřej Rybář.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme