Zlato ve štafetě v Lahti obhájily Rusky, české běžkyně na lyžích deváté

Štafetový závod žen na mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti vyhrálo s velkým náskokem kvarteto Ruska a získalo vůbec první ruské zlato na šampionátu. Pro stříbro si dojely domácí Finky, bronz si vybojovaly Norky. České reprezentantky obsadily deváté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská štafeta se v mrazivém počasí dostala do čela závodu na druhém úseku, na třetím pak Čepalovová vypracovala před soupeřkami dostatečný náskok, který finišmanka Gavriljuková dokázala ještě zvýšit. Na výkonu druhých Finek, se možná podepsaly dopingové testy, kterým se museli podrobit ve čtvrtek večer povinně všichni domácí reprezentanti.

České běžkyně doplatily na pomalejší začátek. Šaldová předávala až jako dvanáctá, dlaší členky naší štafety umístění vždy o příčku vylepšily. Kocumová se v závěru dotáhla i na osmé Švýcarky, ale ve finiši byla o desetinu sekundy pomalejší než Mischolová.

Večer se v Lahti uskuteční závod skokanů na lyžích na středním můstku. Do něj z kvalifikace postoupili pouze dva čeští reprezentanti Michal Doležal a Jakub Janda.

Výsledky:

1. Rusko (Olga Danilovová, Larisa Lazutinová, Julie Čepalovová, Nina Gavriljuková), 2. Finsko -54.1 (Virpi Kuitunenová, Milla Jauhová, Kaisa Varisová, Pirjo Manninenová), 3. Norsko -1:00.3 (Anita Moenová, Bente Skariová, Hilde Pedersenová, Elin Nilsenová)......4. Itálie -1:21,7, 5. Německo 2:42,9, 6. Švédsko 2:45,4, 7: Kanada 2:45,8, 8. Švýcarsko 3:16,9, 9. Česko (Jana Šaldová, Kamila Rajdlová, Helena Balatková, Zuzana Kocumová) -3:17,0.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme