Zlín uchoval naději, Slavia vyrovnala sérii

Hokejisté zlínského Hamé si minimálně o jeden zápas prodloužili sezónu. Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off porazili poprvé v sérii pražskou Spartu a snížili na 1:3 na zápasy. Na vítězství 5:2 se dvěma góly podílel obránce David Nosek. Pražská Slavia využila i podruhé výhodu domácího ledu a porazila České Budějovice 4:3. Stav série je tak vyrovnaný 2:2. Další duely se hrají v neděli na jihu Čech a v pražských Holešovicích.

Play Off ELH

Moravský tým rozhodl o svém prvním úspěchu v přesilových hrách, ve kterých vstřelil čtyři branky. Další navíc přidal v oslabení a poprvé našel recept na pražský tým.

Duel mezi Slavií a Českými Budějovicemi byl narozdíl od středečního vyrovnaný. Čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře Pražanů v přesilovce kapitán Josef Beránek. Hosté už si nedokázali vynutit prodloužení, přestože hráli na konci tři a půl minuty v přesilovce a dokonce 34 sekund v pěti proti třem.

Slavia Praha - Mountfield České Budějovice 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Červenka (Drtina), 20. Žižka (Bednář), 47. Drtina (Vondrka), 56. Beránek (Bednář) - 5. Mertl (Kotrla), 25. Sailer (Mertl), 54. Kotrla (Mertl). Rozhodčí: Homola, Šindler - Chytil, Čech. Vyloučení: 11:5. Využití: 2:0. Diváci: 11.893. Stav série: 2:2

Slavia: Hronek - Hlavačka, Kolařík, Graňák, Žižka, Drtina, Jass, Vašíček - Bednář, Beránek, Doležal - D. Hruška, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Tomica - Borovanský, Jelínek, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous

České Budějovice: Turek - Toman, Gřegořek, Bolf, Vydarený, Mucha, Kutlák, Posmyk - M. Hudec, Stantien, Brabenec - Šimánek, V. Hübl, Sailer - Mertl, Vak, Kotrla - Gulaš, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka

Hamé Zlín - Sparta Praha 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Nosek (Galvas), 18. Galvas (Leška), 23. Nosek (Mokrejš), 36. Hamrlík (Leška), 43. Záhorovský (Tomík) - 39. Dragoun (Langhammer), 56. Rob (Vykoukal). Rozhodčí: Bolina, Jebavý - Pešek, Šátava. Vyloučení: 11:11. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6161. Stav série: 1:3

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, Zubíček, Vosátko, A. Novotný - Tomík, Leška, Záhorovský - Mokrejš, Martin Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Kubiš - Kovář, Balán, Melenovský. Trenéři: E. Bokroš a Stuchlík

Sparta: T. Duba (41. Salfický) - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, Kratěna (21. Protivný) - Hromas, Langhammer, Dragoun - Zelenka, Rob, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek