Forma tyčkařky Ptáčníkové šla před MS nahoru

Už za dvanáct dní začne v jihokorejském Tegu atletické mistrovství světa. Startovat na něm bude také jednadvacet českých atletů. Mezi nimi i tyčkařka Jiřina Ptáčníková, zlatá medailistka ze Světové univerziády 2009.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková | Foto: Tereza Jelínková

Ještě na začátku léta si Jiřina Ptáčníková s formou moc netykala, na Pražské tyčce skončila třetí s výkonem 446 centimetrů a přiznala, že je unavená. Odpočinek a poté intenzivní trénink jí ale prospěly a před pár dny dokázala na exhibici v Kutné Hoře, že se na světovém šampionátu může dostat hodně vysoko.

"Doufám, že nic nezakřiknu, ale hodně jsme teď přitrénovali. Asi tři týdny jsem byla u taťky v Plzni, hodně jsme zapracovali na síle a na rychlosti, což jsou dvě věci, které když mi odejdou, neskočím dobře, protože nemám techniku. V rozcvičení to už vypadá dobře, říkala jsem si, že jsem zase zpátky," popisuje česká tyčkařka cestu, která ji zavedla až ke stanovení nového rekordu Kutnohorské laťky - a ten má hodnotu 463 centimetrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Jiřinou Ptáčníkovou si před MS povídala Tereza Jelínková

Původně nechtěla plzeňská rodačka až do mistrovství světa startovat na žádných závodech, stoupající forma ji ale nakonec zavedla v minulém týdnu ještě do Dánska.

Teď už se však plně soustředí jen na konkurenci, která ji čeká v Tegu.

"Holky se teď nějak rozskákaly, ale doufám, že postoupím do finále. Možná by na to mohlo stačit něco kolem čtyř metrů šedesáti, i když asi patnáct lidí má letos naskákáno i přes sedmdesát. Bude to fuška, ale kvalifikací snad projdu a finále, to je vždycky úplně jiný závod. Každopádně na to, abych skočila čtyři sedmdesát, letos mám," prokazuje zdravé sebevědomí, které je potřeba k úspěchu, Jiřina Ptáčníková.

Po roční pauze se na tyčkařskou scénu vrátila fenomenální Jelena Isinbajevová. Ta ale podle české atletky hlavní favoritkou na zisk zlaté medaile není.

"Největší favoritkou je Jennifer Suhrová, Američanka, která letos vede světové tabulky, skočila 491 centimetrů. Jelena Isinbajevová je až na třetím místě, před ní je ještě Martina Strutzová. Ale myslím si, že Jelena se dokáže připravit, i když párkrát na závodech nezaložila, skočila potom třeba světový rekord. Je velký závodník, určitě se dobře připraví."

Osobně by prý zlato přála když už ne sobě, tak právě Martině Strutzové, která je podle slov Jiřiny Ptáčníkové nejen skvělou tyčkařkou, ale i výbornou kamarádkou.

"Přála bych jí to, letos se hodně vytáhla. Má všechny závody vyrovnané, vyhrála i německé mistráky. Ze všech má prostě nejvyrovnanější formu," říká Jiřina Ptáčníková.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme