Škrobáková i Maslák na MS překvapují

Oproti smutnému včerejšku dnes překvapují čeští atleti na mistrovství světa velmi příjemně. Štafeta žen na 4x400 metrů postoupila do finále. Sprinter Pavel Maslák do semifinále dvoustovky a Lucie Škrobáková do téže fáze závodu na 100m překážek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Lucie Škrobáková vyrazila po startu tak jak si plánovala. Ale výsledek, kdy na čtvrté překážce měla soupeřky za zády, ji příjemně překvapil.

„Smiřovala jsem se s tím, že musím jít na sebe, protože jsem čekala, že mi hned na startu utečou o dva metry. Myslím, že jsem se nenechala strhnout tím, že musím zatahovat. To bych to začala rvát a bylo by to na nic. Tohle bylo přesně to, co se má dělat, uvolněně a nervat to,“ potvrdila Lucie Škrobáková známou sprinterskou poučku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sprinteři se v rozbězích MS v Tegu činili

A když už jí úspěch nabídl svůj malíček, hodlá ho chňapnout za rameno. Čas 12,89 sekundy, sedmý nejrychlejší, ale hlavně její letos nejlepší, inspiroval Lucii Škrobákovou k následujícímu prohlášení:

„Rozhodně budu bojovat, protože si myslím, že finále není nemožné.“

Věří si na nejlepší osmičku světa, ale zlehka nesouhlasí, že by se spokojila s pouhou účastí v ní.

„Sen je asi trochu někde jinde, ale určitě by mě potěšilo, kdybych ten čas ještě zlepšila. Dráha je fantastická, dá se na ní běžet opravdu rychle.“

Maslák bojoval proti Boltovi v rukávkách

Což ostatně dokázal i o pár minut později mladý sprinter Pavel Maslák v rozběhu na 200 metrů. Časem 20,63 sekundy si vylepšil osobní rekord, ale spokojený úplně nebyl. Mrzely ty tři setiny k rekordu českému.

„Doufal jsem, že poběžím aspoň o desetinu rychleji, ale nějak mi to dneska úplně nejede,“ prohlásil 20 letý sprinter, který se na mistrovství světa představil poprvé. A hned v rozběhu s Usainem Boltem, takže si užil i parádní atmosféru řevu zaplněného stadiónu.

„Vůbec jsem to nevnímal, ale atmosféra byla šílená. Hnalo mě to kupředu. Hlavně jsem chtěl postoupit a to jsem splnil,“ přece jen si pochvaloval Pavel Maslák.

A jen potvrdil to, že nejskloňovanějším českým slovem bylo dopoledne místního času „překvapení".

„Řekl jsem si, že tady můžu jenom překvapit a žádný nervy jsem neměl. Věděl jsem, že ode mě nikdo nic neočekává, a tak jsem do toho šel s čistou hlavou,“ prozrazuje 2/3 úspěchu Pavel Maslák.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme