Škrobáková i Maslák na MS překvapují

Oproti smutnému včerejšku dnes překvapují čeští atleti na mistrovství světa velmi příjemně. Štafeta žen na 4x400 metrů postoupila do finále. Sprinter Pavel Maslák do semifinále dvoustovky a Lucie Škrobáková do téže fáze závodu na 100m překážek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Lucie Škrobáková vyrazila po startu tak jak si plánovala. Ale výsledek, kdy na čtvrté překážce měla soupeřky za zády, ji příjemně překvapil.

„Smiřovala jsem se s tím, že musím jít na sebe, protože jsem čekala, že mi hned na startu utečou o dva metry. Myslím, že jsem se nenechala strhnout tím, že musím zatahovat. To bych to začala rvát a bylo by to na nic. Tohle bylo přesně to, co se má dělat, uvolněně a nervat to,“ potvrdila Lucie Škrobáková známou sprinterskou poučku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sprinteři se v rozbězích MS v Tegu činili

A když už jí úspěch nabídl svůj malíček, hodlá ho chňapnout za rameno. Čas 12,89 sekundy, sedmý nejrychlejší, ale hlavně její letos nejlepší, inspiroval Lucii Škrobákovou k následujícímu prohlášení:

„Rozhodně budu bojovat, protože si myslím, že finále není nemožné.“

Věří si na nejlepší osmičku světa, ale zlehka nesouhlasí, že by se spokojila s pouhou účastí v ní.

„Sen je asi trochu někde jinde, ale určitě by mě potěšilo, kdybych ten čas ještě zlepšila. Dráha je fantastická, dá se na ní běžet opravdu rychle.“

Maslák bojoval proti Boltovi v rukávkách

Což ostatně dokázal i o pár minut později mladý sprinter Pavel Maslák v rozběhu na 200 metrů. Časem 20,63 sekundy si vylepšil osobní rekord, ale spokojený úplně nebyl. Mrzely ty tři setiny k rekordu českému.

„Doufal jsem, že poběžím aspoň o desetinu rychleji, ale nějak mi to dneska úplně nejede,“ prohlásil 20 letý sprinter, který se na mistrovství světa představil poprvé. A hned v rozběhu s Usainem Boltem, takže si užil i parádní atmosféru řevu zaplněného stadiónu.

„Vůbec jsem to nevnímal, ale atmosféra byla šílená. Hnalo mě to kupředu. Hlavně jsem chtěl postoupit a to jsem splnil,“ přece jen si pochvaloval Pavel Maslák.

A jen potvrdil to, že nejskloňovanějším českým slovem bylo dopoledne místního času „překvapení".

„Řekl jsem si, že tady můžu jenom překvapit a žádný nervy jsem neměl. Věděl jsem, že ode mě nikdo nic neočekává, a tak jsem do toho šel s čistou hlavou,“ prozrazuje 2/3 úspěchu Pavel Maslák.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme