All Stars Cup přivedl do pražského Edenu slavné fotbalové kluby

Zatímco v Brazílii jsou v těchto dnech nejlepší reprezentační výběry jednotlivých kontinentů, v Česku můžeme pro změnu vidět hned několik špičkových zahraničních velkoklubů. V pražském Edenu totiž začal All Stars Cup, jeden z nejprestižnějších mládežnických turnajů s pětiletou tradicí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladí fotbalisté Sportingu Lisabon s trofejí pro vítěze All Stars 2012 | Foto: Robert Mikoláš

Když patnáctiletí fotbalisté nastupují k slavnostnímu zahájení na hřiště v pražském Edenu, mnozí z nich si ještě cestou upravují vlasy. Ale stejně jako se snaží, aby vypadali dobře před fotografy, dávají si záležet také na tom, aby jim to šlo dobře na umělém či přírodním trávníku s míčem.

All Stars Cup, který v Česku pořádá stejnojmenná agentura, je turnaj, který má v Evropě zvuk. A už potřetí se ho účastní třeba CSKA Moskva.

Přehrát

00:00 / 00:00

V pražském Edenu se koná pátý ročník fotbalového All Stars Cupu

„Je to opravdu nádherný turnaj. Pro nás je užitečné vidět to srovnání, šancí hrát takový turnaj není moc. Pro růst mladého fotbalisty je důležité, když si může občas zahrát i s celky, se kterými se během roku nepotkává. Seznámí se s tím, jak se hraje v jiných zemích a narazí na různé herní styly,“ říká Oleg Dmitrievič Kornauchov, sám bývalý ligový fotbalista.

A že je český pohled na věc hodně podobný, to dokazují i slova Luďka Mikloška, jednoho z nejlepších gólmanů československé éry, nyní manažera pro rozvoj brankářů agentury Sportinvest.

„U nás kluci v téhle věkové kategorii odehrají dvě nebo tři těžká utkání za sezonu, zbytek potom projdou bez nějaké větší námahy. To potom těm klukům chybí,“ vysvětluje Mikloško.

Největší zájem je o mexický Chivas

Pokud jde o české týmy, sbírají takto mezinárodní zkušenosti mladí fotbalisté Slavie, Bohemians, Dukly, Zbrojovky, Plzně, Českých Budějovic či Příbrami. Ti se na turnaji v Edenu mohou potkat s vrstevníky z Valencie, Marseille, Moskvy, Lisabonu, Amsterdamu, Istanbulu, Athén, Randers a nově také Guadalajary.

Tamní Chivas je jedním z nejslavnějších mexických klubů, a tak organizátoři speciálně o tento tým hodně stáli.

„Účastníka ze střední Ameriky jsme tu ještě nikdy neměli. Jsme moc zvědaví na to, jak budou hrát, protože Chivas Guadalajara patří v Mexiku mezi nejlepší kluby. Je hodně sledovaný nejen v Mexiku, čemuž odpovídá i zájem novinářů. Nám se přihlásilo hrozně moc novinářů z Mexika nebo i z Evropy, kteří píší nebo dělají v rádiu pro mexickou komunitu. Budeme tady mít i velvyslance z Mexika, takže o tenhle tým je asi největší zájem,“ vysvětluje Milan Štěrba z organizačního týmu turnaje, který se hraje v pražském Edenu až do neděle.

Jaroslav Plašil, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme