Arsenal Čechovi slíbil pozici jedničky. Přestup je podle britského tisku na spadnutí

Novým působištěm českého gólmana Petra Čecha zřejmě opravdu bude londýnský Arsenal. Podle deníku Daily Mirror je přestup dlouholeté reprezentační jedničky z Chelsea do severolondýnského klubu na spadnutí. Nasvědčují tomu některé detaily o dalších přesunech týkajících se Arsenalu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před sezonou 2014/15 se do Chelsea vrátil z hostování belgický brankář Thibaut Courtois a pro Čecha nastala v Chelsea úplně nová situace, když se poprvé stal dvojkou.

Před sezonou 2014/15 se do Chelsea vrátil z hostování belgický brankář Thibaut Courtois a pro Čecha nastala v Chelsea úplně nová situace, když se poprvé stal dvojkou. | Zdroj: Reuters

Čecha vytlačil před minulou sezonou z pozice brankářské jedničky Belgičan Thibaut Courtois. O odchodu českého reprezentanta spekulují média od té doby neustále.

Autorem článku v Daily Mirroru je ovšem uznávaný John Cross. Novinář s tradičně nejlepšími informacemi ze zákulisí Arsenalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle britského tisku je jen otázkou několika dní, než Petr Čech přestoupí z Chelsea do Arsenalu

Podle Crosse je kouč Arsenalu Arséne Wenger optimistou, že by se přestup měl oficiálně potvrdit během příštích několika dnů. A to navzdory tomu, že se trenér Chelsea José Mourinho veřejně dušoval, že si přestup nepřeje.

Za důležité Cross považuje také to, že Čech dostal záruku, že bude v týmu Gunners brankářskou jedničkou. O tento post v minulé sezoně soupeřili Kolumbijec Ospina a Polák Szczesny.

Ospina do klubu přišel teprve před rokem a vytlačil v závěru sezony Poláka z branky. Jenomže Ospina nemá v úmyslu podle Daily Mirror dělat Petru Čechovi „křoví,“ a chce Arsenal opustit. Čtyři miliony liber je za něj ochotné zaplatit turecké Fenerbahce.

Szczesny chce v severolondýnském klubu zůstat a přesvědčit o svých kvalitách. Jenže proti němu mluví i fakt, že z Arsenalu odchází kouč brankářů Tony Roberts, a naopak je pravděpodobné, že si s sebou Petr Čech přivede z Chelsea dlouholetého trenéra Christopha Lollichona.

Vítězové Premier League z Chelsea vyznávají dlouhodobě filozofii, že své velké hvězdy nepouští ke svým anglickým konkurentům. V případě Čecha ale udělají nejspíš výjimku.

33letý brankář má velmi nadstandardní vztahy jak s trenérem Blues Josém Mourinhem, tak i majitelem klubu Romanem Abramovičem, kteří si českého reprezentanta velmi váží a oceňují 10 let Čechova působení v Chelsea a jeho vždy profesionální přístup.

Že český brankář dostane zelenou k přestupu v rámci Premier League, se bere jako odměna za jeho služby.

Chelsea napřed žádala výměnu hráče za hráče, měla zálusk na záložníka Alexe Oxlade-Chamberlaina, ale nakonec se nejspíš spokojí s penězi. Podle Daily Mirroru dostane za Čecha deset, podle Daily Star dokonce čtrnáct milionů liber.

Jiří Hošek, Lucie Výborná, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme