Barcelona je i díky Messimu stále neporažena. Real rozdrtil Bilbao

Fotbalisté Barcelony zůstávají i po 12. kole letošního ročníku španělské nejvyšší soutěže neporaženi. I díky dvěma gólům Messiho zvítězili nad Zaragozou 3:1 a připsali si už jedenáctou výhru z dvanácti odehraných zápasů. Dařilo se i Realu Madrid, který doma rozdrtil Athletic Bilbao 5:1.

Lionel Messi (uprostřed) se do sítě Zaragozy trefil dvakrát

Lionel Messi (uprostřed) se do sítě Zaragozy trefil dvakrát | Zdroj: Reuters

Lionel Messi se poprvé zapsal do listiny střelců v 16. minutě, ale už za osm minut bylo vyrovnáno, když se za Zaragozu prosadil Montaňés. Jenomže jen o chvíli později Barcelona znovu vedla, první branku po příchodu z Arsenalu zaznamenal Song.

V 60. minutě upravil skóre na 3:1 znovu Messi, který mířil zdálky přesně k tyči. Argentinský fotbalista se znovu o něco víc přiblížil rekordu Němce Gerda Müllera, který během jednoho kalendářního roku nastřílel 85 branek. Messi na něj nyní ztrácí sedm přesných zásahů.

V sestavě Barcelony se po více než měsíční pauze objevil kapitán Carles Puyol, který doléčil levý loket, jenž si vykloubil na začátku října v utkání Ligy mistrů s Benfikou Lisabon.

Real Madrid rozhodl o své výhře nad Bilbaem už během prvního poločasu, kdy se dvakrát prosadil Benzema a jednou Ramos. Athletic sice ještě stihl do konce první půle skóre korigovat, v 41. minutě se trefil Gómez, ale obhájci titulu drama nepřipustili a dalšími dvěma brankami z kopaček Özila a Khediry si zajistili vysoké vítězství.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Pamplona - Málaga 0:0, Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (16. Viera, 89. Soldado z pen. - 31. Longo), FC Barcelona - Zaragoza 3:1 (16. a60. Messi, 28. Song - 24. Montaňés), Real Madrid - Bilbao 5:1 (12. a32. Benzema, 30. Ramos, 55. Özil, 72. Khedira - 41. Ibai Gómez).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít