Čech si poprvé v sezoně zachytal za Chelsea, přispěl k postupu v poháru

Brankář Petr Čech se poprvé v letošní sezoně postavil do branky Chelsea. Trenér José Mourinho poslal českého reprezentanta do zápasu 3. kola Ligového poháru s Boltonem a navíc ho určil jako kapitána. Čech sice inkasoval hned z první střely druholigového soupeře, ale londýnský velkoklub se nakonec mohl radovat z výhry 2:1 a následného postupu.

Brankář Petr Čech dostal při debutu v nové sezoně v brance Chelsea od kouče Josého Mourinha kapitánskou pásku | Zdroj: Reuters

Chelsea, která nastoupila s několika změnami v sestavě, měla v prvním poločase drtivou převahu. Zúročila ji ale pouze ve 25. minutě, kdy se po závaru před hostující brankou nejlépe zorientoval stoper Zouma, který skóroval při svém debutu v dresu londýnského celku. Ten se ale z vedení dlouho neradoval.

Po sedmi minutách totiž skončila za zády Čecha vůbec první střela Boltonu v zápase. Český brankář neměl na přesnou hlavičku Millse šanci dosáhnout.

Hráči „Blues“ ale nerozhodný stav zlomili krátce po změně stran. V 55. minutě pokořil záložník Oscar jinak výtečného brankáře Boltonu Lonergana přízemní střelou z pětadvaceti metrů. Favorit si vypracoval i další šance, ale v cestě mu stál buď Lonergan, nebo nepřesná koncovka.

První pořádný zákrok v zápase si Čech připsal až pět minut před koncem, střelu I Čong-jonga ale s přehledem chytil.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít