Česká fotbalová '17' vyhrála v kvalifikaci o Euro nad Rumunskem

Čeští fotbalisté do 17 let zahájili kvalifikaci o Euro 2015 vítězně. Ve skupině "12" porazili v Andoře Rumunsko 2:1. Góly dali Petr Plachý a Michal Sadílek.

Fotbalová branka, brána

Fotbalová branka, brána | Foto: Tomáš Minarčík | Zdroj: Český rozhlas

Z úvodní části kvalifikace postoupí z každé čtyřčlenné skupiny jistě první a druhý tým, šanci má i třetí. Češi se tak přiblížili účasti v další fázi.

Proti Rumunsku skórovali pokaždé na začátku poločasů. V 11. minutě se prosadil Plachý, soupeř ale chvíli před půlhodinou zápasu vyrovnal zásluhou Mihalcea.

České reprezentaci potom zařídi důležitoul výhru po přestávce Sadílek, který se trefil ze standardní situace. V dalším utkání nastoupí národní tým v sobotu proti domácí Andoře, která podlehla Dánsku 1:3.