Chelsea remizovala v Premier League s Tottenhamem, Arsenal je první

Fotbalisté Chelsea s Petrem Čechem v brance uhráli v 6. kole Premier League remízu 1:1 na půdě Tottenhamu. Manchester City nestačil na Aston Villu 2:3 a jaho rival United pod koučem Moyesem ztratil další body po domácí prohře s West Bromwichem 1:2. První místo v tabulce patří Arsenalu po výhře 2:0 na Swansea.

Londýnské Chelsea nestačilo ani drtivé vítězství proti dánskému soupeři

Londýnské Chelsea nestačilo ani drtivé vítězství proti dánskému soupeři | Zdroj: Reuters

Spurs vedli na stadionu White Hart Lane od 19. minuty zásluhou branky Islanďana Gylfi Sigurdssona, který přesně trefil levý horní roh Čechovi brány. Chelsea ale ani v sedmém z posledních vzájemných utkání neodešla s Tottenhamem poražena a zápas posedmnácté v historii skončil remízou.

Po změně stran si totiž na Matův centr ze standardní situace vyskočil John Terry a hlavou stanovil konečné skóre. Na tom nic nezměnilo ani vyloučení Španěla Fernanda Torrese v 81. minutě.

Tottenham je v tabulce druhý. Předstihnout ho dnes mohl Manchester City, který ale prohrál na hřišti Aston Villy 2:3. Zápas se rozhodoval necelých 15 minut před koncem. V té době to bylo 1:1 po gólech Tourého a Al Ahmadyho, v 74. minutě dostal domácí do vedení Bacuna, ale za pár sekund srovnal Džeko. Neuběhla ani další minuta a vítězství Villans vystřelil Weimann.

Lídrem anglické ligy je Arsenal, který bez zraněného Rosického zdolal Swansea 2:1. Chelsea po třetí bodové ztrátě v sezoně zůstává třetí. Manchester United zůstává po 6. kole až na 12. místě Premier League. Svěřenci Davida Moyese totiž na Old Trafford podlehli West Bromwichy 1:2.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Tottenham - Chelsea 1:1 (19. Sigurdsson - 65. Terry)
Aston Villa - Manchester City 3:2 (51. El Ahmadi, 74. Bacuna, 76. Weimann - 45. Touré, 75. Džeko)
Fulham - Cardiff 1:2 (45. Ruiz - 12. Caulker, 90.+2 Mutch)
Hull - West Ham United 1:0 (12. Brady z pen.)
Manchester United - West Bromwich 1:2 (57. Rooney - 54. Amalfitano, 67. Berahino)
Southampton - Crystal Palace 2:0 (47. Osvaldo, 49. Lambert)
Swansea - Arsenal 1:2 (81. Davies - 58. Gnabry, 62. Ramsey)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít