Dukla myslí v nové sezóně první ligy na klidný střed tabulky

Pomyslný šestnáctičlenný fotbalový orchestr nadcházejícího ročníku fotbalové Gambrinus ligy má už nyní v plánu hrát hodně zajímavé kusy. Své by k tomu chtěli dodat i dva noví pražští členové, kromě Viktorie Žižkov i legendární Dukla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Stock Exchange Diane Groves

Právě z týmu zpod žižkovského vysílače získala Dukla jednu ze svých největších letní posil. Po Ondřeji Švejdíkovi totiž na Julisku zamířil i jednadvacetiletý srbský útočník Miroslav Markovič, který se se sedmnácti góly stal druhým nejlepším střelcem druhé nejvyšší soutěže, a měl by tak zacelit střeleckou efektivitu, kterou slavný klub ztratil po odchodu svého dlouhodobě nejlepšího střelce Kamerunce Chigoua.

Spoléhat přesto bude Dukla především na hráče, kteří si postup do 1. ligy vykopali, a nutno dodat suverénním způsobem, s osmibodovým náskokem před druhou žižkovskou Viktorií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dukla myslí v nové sezóně první ligy na klidný střed tabulky

,,Řda z těch hráčů byla budována pro první ligu a podle mě bychom se měli pohybovat v klidném středu tabulky," nabízí svůj pohled na cíle jedenáctinásobného československého mistra generální ředitel Dukly Michal Šrámek.

Konfrontace s prvoligovými kluby se v tomto smyslu nebojí ani trenér Luboš Kozel, který svým stabilním hráčům věří i před vstupem do první ligy.

,,Já jsem hlavně rád, že jsou všichni stoprocentně připravení a to i ti, co byli v závěru sezóny zranění, ať je to Radim Nečas, Petr Malý nebo Marek Hanousek. Zraněný je momentálně jen Martin Jirouš, ten to má ještě minimálně na šest týdnů," neskrývá spokojenost se zdravotním stavem svého kádru Kozel.

Dukla přitom bude moci i přes částečně nevyhovující stadion zahájit ligový ročník na Julisce. Vyhřívaný trávník se zdepřitom začne pokládat až na přelomu září a října.

Generálka proti Olomouci

Důvody nabízí generální manažer Michal Šrámek. ,,Řada špičkových atletů se připravuje na mistrovství světa do Koreje a my nemůžeme poslat tyto atlety jinam, nebo jim přerušit tréninkový plán. Ceníme si, že na Julisce můžeme hrát ligu a to i vzhledem k historii Dukly."

Komentuje Šrámek návrat prvoligového klubu na Julisku, jejíž atletická dráha slouží právě v přípravě i českým atletům. Dukla v přípravě na vstup do první ligy pokračuje už v pátek utkáním v Drážďanech, po následných čtyřech duelech s českými kluby ji pak znovuobnovená premiéra v nejvyšší soutěži čeká proti útočně laděné olomoucké Sigmě.

Premiéra, která už více napoví o tom, jak to bude s onou dukelskou vidinou klidného středu tabulky ve skutečnosti.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme