Fotbalisté Manchesteru United získali rekordní devatenáctý titul v lize

Fotbalisté Manchesteru United se stali mistry v anglické Premier League. Rekordní devatenáctý triumf si zajistili remízou 1:1 na hřišti Blackburnu a v tabulce už tak nemohou být předstiženi. Manchester slaví titul po roční pauze, loni se radovala Chelsea. S devatenácti tituly se Manchester osamostatnil v čele historického pořadí, dosud se o rekord dělil s Liverpoolem.

Fotbalisté Manchesteru United slaví zisk titulu v Premier League

Fotbalisté Manchesteru United slaví zisk titulu v Premier League | Zdroj: Reuters

Pod dvanácti tituly je podepsán dvaašedesátiletý trenér sir Alex Ferguson, celkově získal s United sedmadvacet trofejí. Další může přidat za dva týdny, kdy se na londýnském Wembley hraje finále Ligy mistrů mezi Manchesterem a Barcelonou.

Manchester zářil letos především na domácím stadionu Old Trafford, kde ztratil pouze dva body. Naopak venku vyhrál jen pětkrát, desetkrát remizoval a čtyřikrát prohrál. V dnešním utkání v Blackburnu prohrávali United po dvaceti minutách 0:1, mistrovský bod jim zajistil v 73. minutě Rooney z penalty.

Klíčovým hráčem Manchesteru v letošním ročníku byl kromě Rooneyho také mexický útočník Javier Hernandez, který dal celkem dvacet soutěžních gólů. Nejlepším střelcem soutěže se ale stal s jedenadvaceti brankami Dimitar Berbatov.