Fotbalisté Slavie vypadli z domácího poháru, prohráli na druholigovém Žižkově

Už druhý prvoligový tým vyřadili v Poháru České pošty fotbalisté Žižkova. Po Jihlavě si tentokrát lídři druhé ligy vyšlápli ve 3. kole na pražského souseda Slavii a po gólu z 90. minuty zvítězili 2:1. Roli favorita naopak potvrdila Mladá Boleslav, která vyhrála 1:0 ve Štěchovicích.

Slavie narazila, v Poháru České pošty končí po porážce se Žižkovem (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Slavie nastoupila proti Žižkovu značně oslabená. Z různých důvodů jí chybělo celkem 17 hráčů a trenér Beránek tak na hřiště poslal členy širšího kádru, jako jsou mladící Fialka, Bejbl či Diop.

I přes značné změny v sestavě se slávisté po čtvrthodině radovali z úvodní branky. Penaltu nařízenou po hře rukou proměnil střelou nahoru Piták. Už ve 33. minutě však bylo srovnáno. Pohlednou kombinaci zakončil Bazal, jinak kmenový hráč Slavie.

Vyrovnaný druhý poločas nabídl několik šancí na obou stranách, krátce po přestávce dokonce i gól Slavie, který ale rozhodčí Jech pro ofsajd neuznal. Rozhodující moment tak přišel až v samotném závěru. V 90. minutě střelou k tyči rozhodl střídající Voltr.

Mladá Boleslav dohrávala v přesile

Mladoboleslavský favorit na hřišti třetiligových Štěchovic dlouho nedokázal korunovat herní převahu. Zužitkoval ji až ve 38. minutě Lukáš Magera. Kapitán hostů s přehledem využil výhody nařízeného trestného kopu.

Po pauze se už skóre neměnilo, a to ani po příležitostech Vukadinoviče či domácího Proska. Co však doznalo změn, byl počet hráčů na hřišti, v 74. minutě dostal červenou kartu štěchovický Cienciala.

Ve 4. kole poháru narazí Mladá Boleslav právě na Žižkov. Soutěž už opustil vedle Slavie a Jihlavy také další prvoligový celek, pražská Dukla.