Fotbalisté Sparty uhráli na závěr základní skupiny EL v Bilbau remízu 0:0

Fotbalisté pražské Sparty zakončili základní skupinu Evropské ligy bezbrankovou remízou na hřišti Athletiku Bilbao. Výsledek už nic nezměnil na tom, že Letenští postoupili do jarní fáze soutěže z druhého místa. Vítězný Lyon porazil v posledním duelu izraelský Hapoel Kirjat Šmona 2:0. Los play off je na programu ve švýcarském Nyonu 20. prosince.

Fotbalisté Sparty remizovali v Bilbau v duelu Evropské ligy 0:0

Fotbalisté Sparty remizovali v Bilbau v duelu Evropské ligy 0:0 | Zdroj: ČTK

Sparta nastoupila v obraně bez zraněných Pamiče a Jarošíka, obranná čtyřka tak hrála ve složení Vidlička, Zápotočný, Švejdík a devatenáctiletý Hybš. V brance se místo jedničky Vaclíka objevil Marek Čech. Opory šetřil i trenér domácích Bielsa, do útoku se tak postavila největší hvězda týmu Fernando Llorente, který ale nechce podepsat novou smlouvu, a tak patří mezi náhradníky. Domácí fanoušci na něj při každém dotyku s míčem pískali, po prvním poločase střídal.

Sparta byla v zápase aktivnější, domácí vypadali, jako by je zápas ani moc nezajímal. V 18. minutě mohl skórovat Skalák, ale trefil jen břevno. O přestávce sáhl trenér Bielsa netradičně hned k trojímu střídání, ani to ale Athletiku nepomohlo. Hned po přestávce měl dobrou příležitost Kadeřábek, ale sólo z pravé strany neproměnil. Ještě větší možnost měl Skalák, ale sám před brankářem se ani tentokrát neprosadil.

Na posledních dvacet minut nastoupil na hřiště útočník Václav Kadlec, který hrál s ochrannou maskou obličeje měsíc po zlomenině čelní kosti. V té době se do šance dostali i domácí, ale López ani Morán své šance neproměnili. Sparta neprohrála čtrnáctý soutěžní duel za sebou, ve Španělsku ale nevyhrála už 27 let. Naposledy tam v roce 1985 porazila v PMEZ Barcelonu 1:0.

Skupina I:

Athletic Bilbao - AC Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Delferiere - Vromans, De Neve (všichni Belg.). ŽK: Hušbauer, Zápotočný, Kadlec (všichni Sparta)

Bilbao: Raúl - San José, Castillo, Ramalho, Laporte - Iturraspe - Toquero (46. Morán), Ismail López, Muniain (46. Peňa), Igor Martínez - Llorente (46. Aduriz) . Trenér: Bielsa

Sparta: Čech - Vidlička, Zápotočný, Švejdík, Hybš - Holek - Kadeřábek (70. Kadlec), Hušbauer, Matějovský (87. Jánoš), Skalák - Kweuke (82. Balaj). Trenér: Lavička

Lyon - Hapoel Kirjat Šmona 2:0 (1:0)
Branky: 15. Sarr, 58. Benzia. Rozhodčí: Özkahya (Tur.)

Lyon: Lopes - Zeffane, Kone, Sarr, Monzon - Ferri, Fofana - Plea (70. Novillo), Gourcuff (46. Koné), Bastos - Benzia (80. Martial)

Kirjat Šmona: Amos - Gabai, Tzedek, Vahaba, Levi - Einbinder - Rochet, Tasevski (63. Gazal) - Salalich, Abihazira (72. Mresat), Abed (62. Mizrachi)