Kouč Jablonce Šilhavý vnímá Podještědské derby s Libercem jako velký zápas

Jedním ze zbývající tří zápasů 4. kola Synot ligy je 43. Podještědské derby mezi Jabloncem a Libercem. Pro oba celky jde o další důležité utkání v úvodu sezony, protože zatím úspěšně bojují také o postup do hlavní fáze Evropské ligy. Teď proti sobě nastoupí v domácí soutěži. Jablonečtí si přejí, aby se opakoval průběh vzájemných duelů z minulé ligové sezony. Oba dva totiž vyhráli a odnesli si trofej pro Krále Ještědu.

Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý | Zdroj: ČTK

„Vnímám to jako velký zápas, pevně věřím, že to kluci na hřišti zvládnou,“ říkal jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý na tiskové konferenci, kterou podještědské kluby uspořádali v tramvaji na půli cesty mezi oběma městy.

Právě tudy dnes projede řada libereckých příznivců mířících na půdu velkého rivala s přáním vracet se domů v lepší náladě než po posledních dvou ligových derby.

00:00 / 00:00

Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý věří v další vítězství, trenér Slovanu Jindřich Trpišovský očekává vyrovnaný duel

Ale nejen fanoušci Slovanu věří, trápení a zmar z minulé sezony jsou pryč, a že teď je tu jiný, nový Liberec.

„Myslím si, že týmy jsou tak vyrovnané a kvalitní, že se dá předem těžko určovat, jak zápas bude vypadat. Je otázkou, jak oba týmy nastoupí. I Jablonec má své problémy, ve čtvrtek ho stejně jako nás čeká důležité utkání,“ připomíná kouč Liberce Jindřich Trpišovský.

Ne, že by snad bylo dnešní derby v případě samotných aktérů stranou pozornosti, ale není jediným vrcholem tohoto období. Vždyť oba celky zvládly 3. předkolo Evropské ligy a ve čtvrtek vstoupí do posledního dvojutkání postup do základní skupiny prestižní soutěže.

Josef Šural (v modrém) poslal Liberec do vedení, ve druhé půli ale za stavu 1:1 neproměnil penaltu | Foto: ČTK

A třeba Jablonečtí se v úvodu sezony přesvědčují o tom, že bojovat rázem na dvou frontách je výraznější složitější, v prvních třech ligových kolech Severočechům ne všechno vyšlo podle představ.

„Je to takový předzápas 4. předkola. Jsme trochu rozpačití z bodových ztrát, daň z pohárových zápasů se asi přenesla na ligové boje. Ještě asi nejsme dostatečně zkušení. Budeme se ale snažit získat tři body,“ dodává jablonecký Jaroslav Šilhavý.

Derby Jablonce s Libercem začne na Střelnici v 19 hodin a 15 minut. Přímý přenos celého utkání uslyšíte na streamu Český rozhlas Sport na našem webu.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít