Messi čaroval, a tak Barcelona přejela AC Milán 4:0

Fotbalová Barcelona znovu potvrdila svoji sílu. V odvetě osmifinále Ligy mistrů porazila AC Milán jasně 4:0, a zajistila si tak postup do čtvrtfinálové fáze vyřazovací soutěže. První utkání v Itálii přitom prohrála 0:2.

Barcelonští se radují ze vstřelené branky do sítě AC Milán

Barcelonští se radují ze vstřelené branky do sítě AC Milán | Zdroj: Reuters

Fotbaloví fanoušci žasnou nad proměnou Barcelonských v odvetném utkání na domácím stadionu Nou Camp. Rozdíl ve výkonu katalánského celku v prvním a druhém duelu byl jasný hned od samého začátku včerejšího klání. Jako vyměněný hrál především Lionel Messi, který byl jednoznačně nejlepším mužem na trávníku.

Nou Camp se poprvé radoval už v 5. minutě, kdy právě Messi zakroutil svou střelu z hranice pokutového území do horního rohu Abbiatiho branky. Italský brankář vzápětí málem lovil míč ze své sítě podruhé, to když napřáhl Iniesta. Tentokrát však předvedl skvělý zákrok a vytáhl střelu na břevno. Tyto momenty dopřály Barceloně o trochu větší klid, ze kterého pramenila obrovská domácí převaha.

Klíčový moment přinesla 38. minuta, kdy se útočník milánských M´Bye Niang řítil po Mascheranově chybě sám na Viktora Valdese v brance Barcelony. Trefil ale pouze tyč, a tak mohl hned v následujících momentech přidat druhou branku Lionel Messi, který z šestnácti metrů zvýšil na 2:0.

00:00 / 00:00

Mirko Vasič popisuje důvody postupu barcelonských fotbalistů

Do druhého poločasu domácí vstupovali v psychické výhodě, vědomi si smazání gólového manka z prvního zápasu. Milánská obrana rozhodně nepůsobila tak jistě jako v prvním utkání na San Siru a dopouštěla se chyb. Po jedné z nich zvýšil David Villa už na 3:0.

V tu chvíli se Katalánci přece jen začali soustředit více na defenzivní úkoly. Prioritou v tu chvíli bylo neinkasovat. Přesto Barcelona v nastavení potvrdila postup gólem Alby.

Barcelona tak opět nebude chybět ve čtvrtfinále Ligy mistrů. To se v případě tohoto španělského celku stalo naposledy v ročníku 2006-07. Od té doby je Barcelona v osmifinálových duelech k neporažení.

Mirko Vasić, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít