Pelé byl propuštěn z nemocnice, vtipkoval o aktivní účasti na OH v Riu

Nejlepší fotbalista historie Pelé už zase baví své okolí. Přitom ještě před pár dny to s ním kvůli zánětu močových cest vypadalo všelijak, takže se řada lidí mohla bát o zdraví nebo i život slavného útočníka. Čtyřiasedmdesátiletý Brazilec už je ale ze speciálního nemocničního oddělení v domácím prostředí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zúčastním se OH v Riu, vtipkoval Pelé po svém propuštění z nemocnice | Zdroj: Reuters

„Díky bohu je mi dobře. Můj stav se zlepšil. Ale opravdu musím především poděkovat Bohu a také všem, kteří mi posílali povzbudivé vzkazy," poděkoval po svém propuštění z nemocnice bývalý fotbalista Pelé.

Vzkazy mu prý chodily nejen z řady evropských zemí, ale i třeba z Pákistánu nebo Číny. A v Brazílii je zdraví trojnásobného mistra světa samozřejmě velkým tématem, po propuštění z nemocnice zorganizovali v Sao Paulu velkou tiskovou konferenci, kterou tamní televize přenášela živě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dobré zprávy o zdravotním stavu Pelého přinesl do vysílání Radiožurnálu Jan Suchan

Během svého vystoupení dokázal přítomné i diváky také pobavit. „Chtěl bych vám teď všem připomenout, že na olympijských hrách můžou v každém týmu startovat tři hráči nad 23 let. Tak já budu jedním z nich,“ plánuje fotbalová legenda svou účast na domácích hrách v roce 2016.

Pelé byl v péči lékařů posledních několik týdnů. Nejdřív 13. listopadu podstoupil operaci ledvinových a žlučových kamenů, ale pár dní po svém propuštění se do nemocnice Alberta Einsteina musel vrátit vinou zánětu močových cest.

Zánět byl také příčinou přeložení na speciální oddělení. O život se ale trojnásobný mistr světa ve fotbale nebál. „Strach jsem měl samozřejmě. Ale smrti jsem se nebál, protože mám tři životy, nezemřu snadno,“ vzkazuje Pelé.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme