Reprezentaci čekají dotěrní Malťané, o MS mohou Češi přijít už před výkopem

Pro české fotbalisty, kteří už ani sami nevěří v postup na mistrovství světa, je teď nepříjemný každý soupeř. Tím spíš Malta, kde hrají předposlední zápas kvalifikace v pátek večer. Ze čtyř pokusů na tomhle ostrově vyhráli předchůdci současných českých reprezentantů jen jednou. A styl hry i jejich povaha slibují, že i tentokrát budou Malťané pro národní tým hodně nepříjemní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté se na stadionu Ta Qali radí, jak vyzrát na Maltu | Foto: Jan Kaliba

Končí předzápasová tisková konference a o Petra Čecha je skoro větší zájem než při ní. Český brankář se ocitá v obležení Malťanů, kteří chtějí podpis nebo společnou fotku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reprezentaci čekají dotěrní Malťané

Tihle funkcionáři a novináři to myslí v dobrém, ale otravní jsou podobně, jako bývají maltští fotbalisté na hřišti. Tam bojují Malťané zbraněmi, které jsou tomuhle malému národu mezi arabským světem a Sicílií vesměs vlastní i mimo trávník.

Udatnost kříží s dotěrností, drzostí nebo fotbalovým sabotérstvím. Ve vlastním prostředí jsou v tom obzvlášť vynalézaví.

Maltský unikát - soupeř českých fotbalistů je sehraný víc než ostatní evropské týmy

Číst článek

"Samozřejmě. Je to jejich domácí prostředí, tak hrají sebevědomě," všiml si brankář Petr Čech, i když je Malta jednou z posledních evropských zemí, kde ještě fotbal nehrál. A na záludnost dnešního utkání ve Středomoří upozorňuje i Tomáš Sivok.

Můžeme akorát ztratit, myslí si Sivok

"Není to o tom, že někdo přijede, dá pět gólů a nazdar bazar. Jsme připravení, že zápas bude těžký a že když vyhrajeme o gól, tak budeme ještě rádi. Osobně taková střetnutí hraju nerad. Jsou to v uvozovkách průšvihové zápasy, kdy můžete akorát ztratit. Každý čeká, že vyhrajete minimálně 3:0. Takové doby jsou ale už dávno pryč."

Varuje obránce českého mužstva, které do zápasu s výkopem v půl osmé možná půjde už i bez teoretické šance na postup. Definitivně může Čechům sebrat účast na mistrovství světa vítězství Bulharska v Arménii, kde se hraje od sedmnácti hodin.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme