Tomáš Řepka bude sportovním manažerem, dohodl se s druholigovým Mostem

Fotbalový obránce Tomáš Řepka bude působit v roli sportovního manažera v Mostu. Druholigový celek doufá, že Řepkovým angažmá nasměruje svůj tým k záchraně ve druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Řepka tak umlčel spekulace o svém příštím působení, které bylo spojováno především s divizním celkem Dobrovic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Řepka definitivně přestoupil do Českých Budějovic | Zdroj: ČTK

Bývalý kapitán pražské Sparty, který si po odchodu z kádru Českých Budějovic nemohl najít nové angažmá, si tak v týmu vyzkouší jinou klubovou roli, než na kterou byl doposud zvyklý. Zatím se neví, zda přesun ze hřiště do manažerské kanceláře znamená konec jeho hráčské kariéry. Řepka se s vedením předposledního celku druhé ligy dohodl na spolupráci do konce aktuální sezony.

Tomáš Řepka uvedl, že původně dokonce byla ve hře možnost, že by nastoupil jako hráč. „Ze začátku to bylo tak, že bych nastoupil, že bych odehrál jaro, ale pak ta situace trošičku změnila,“ řekl Řepka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O svém angažmá v Mostu mluvil na Radiožurnálu Tomáš Řepka

Most je v současnosti v druholigové tabulce na předposledním místě. Řepka by měl jako funkcionář pomoci klubu zachránit druholigovou příslušnost.

„Já chci využít, a to vedení také, a to byl důvod, proč mě oslovili, abych do toho vnesl takovou tu hráčskou zkušenost, trošku to tam uklidnil, zase na druhou stranu trošku vyhecoval a vyburcoval, protože znám ten mančaft, seznámil jsem se s nimi, není to vůbec špatný mančaft, jsou tam kvalitní fotbalisté a chce to opravdu jenom správně nastavit, dát to do hlav hráčů a pak si myslím, že by se to mohlo povést,“ uvedl Řepka.

S vizí hráčského angažmá se zatím loučit nechce. „Nechci ještě dávat kopačky na hřebík, když ta situace bude taková, že budu cítit v tu danou chvilku, že bych ještě něco mohl dát tomu mančaftu na hřišti, tak o tom budu uvažovat,“ podotkl Řepka.

Rozhodnout by se mělo zřejmě na jaře, kdy mu skončí smlouva. Pak by se mohl rozhodovat, zda se vrátí k hraní či zda zůstane dál manažerem. Kdyby měl hrát, nejspíš by to podle jeho slov bylo právě v Mostě.

„Asi bych zůstal v klubu, ale je to hudba budoucna. A samozřejmě podmínkou je také, a náš cíl s vedením je zachránit druhou ligu a od toho se všechno odvíjí dál,“ uvedl Řepka.

Posledním působením kontroverzního stopera bylo jeho angažmá v Českých Budějovicích. V prosinci mu klub jednostranně vypověděl hráčskou smlouvu. Řepka se obrátil na arbitrážní komisi fotbalové asociace, která však dala Budějovicím za pravdu. Proti tomu se hráč odvolal. Nyní čeká, jak odvolání dopadne.

Tomáš Řepka je bývalý obránce známých evropských celků, jakými jsou například Fiorentina nebo West Ham.

Helena Šulcová, Vojtěch Kouřímský, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme