Boston deklasoval ve třetím finále NHL Vancouver

Vítěz letošního ročníku Stanleyova poháru nebude znám po odehrání čtyř zápasů. Vancouver sice dokázal vyhrát úvodní dva zápasy před domácím publikem. V nočním zápase na ledě Bostonu ale tvrdě narazil. Prohrál 1:8 a v sérii hrané na čtyři vítězství vede už jen 2:1.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára

Kapitán Bostonu Zdeno Chára | Zdroj: ČTK

Boston Bruins - Vancouver Canucks 8:1 (0:0, 4:0, 4:1)

První třetina rozhodně nenasvědčovala tomu, že by se měly konat nějaké gólové hody. Za dvacet minut diváci branku neviděli. Za to si zejména ti domácí hodně zapískali. To když v šesté minutě srazil hostující Rome člena elitní útočné formace Bostonu Nathana Hortona.

Ten byl z ledu odnesen na nosítkách a následně odvezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku a možná i poranění krční páteře, protože úder, který od Roma dostal byl ramenem do oblasti hlavy.

00:00 / 00:00

Stanley Cup 3.zápas

Rozhodnuto bylo to hned v úvodu druhé třetiny, když se Bruins dostali po brance Ference do vedení a do konce prostřední části přidali ještě tři branky. Včetně té kterou dal ve 36.minutě David Krejčí. No a když v 52. minutě zvyšoval Paille na 5:0 bylo definitivně rozhodnuté o vítězství Bostonu.

Za rozhodnutého stavu byl prostor k různým potyčkám a provokacím. Vrcholem byl pěstní souboj hostujícího Dennise Seidenberga s domácím Keslerem. Jiskřilo se ale prakticky do konce souboje a je jasné, že se nervozita přenese i do dalších soubojů.

Branky a nahrávky: 21. Ference (Peverley, Krejčí), 25. Recchi (Ryder, Ference), 32. Marchand, 36. Krejčí (Ryder, Chára), 52. Paille (Boychuk), 58. Recchi (Marchand, Bergeron), 59. Kelly (Paille, Chára), 60. Ryder (T. Kaberle) - 54. Hansen (Torres, Lapierre). Rozhodčí: Walkom, O'Rourke - Racicot, Miller. Vyloučení: 10:5, navíc A. Ference, S. Thornton, Lucic všichni 10 min., Seidenberg 5 min. a 10 min. - Rome 5 min. a do konce utkání, D. Sedin, Burrows oba 10 min., Kesler 5 min. a 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 38:41. Diváci: 17.565. Stav série: 1:2.

Boston: Thomas - Chára, Seidenberg, Boychuk, A. Ference, McQuaid, T. Kaberle - Horton, Krejčí, Lucic - Recchi, Bergeron, Marchand - Ryder, Peverley, Kelly - S. Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien.

Vancouver: Luongo - Bieksa, Rome, Edler, Salo, Ehrhoff, Alberts - Burrows, H. Sedin, D. Sedin - Raymond, Kesler, Higgins - Hansen, Lapierre, Torres - Oreskovich, Malhotra, Tambellini. Trenér: Alain Vigneault.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít