Čeští hokejisté zdolali na MS Nory 4:3 až po nájezdech

Česká hokejová reprezentace ve svém třetím vystoupení na mistrovství světa porazila Norsko 4:3 po samostatných nájezdech. V nich rozhodl jedinou trefou Aleš Hemský, brankář Hadamczikova výběru Jakub Kovář všechny pokusy soupeře zneškodnil.

Útočník Aleš Hemský proměňuje svůj samostatný nájezd proti Larsi Haugenovi

Útočník Aleš Hemský proměňuje svůj samostatný nájezd proti Larsi Haugenovi | Zdroj: ČTK

Dalším soupeřem obhájců bronzových medailí bude ve stockholmské hale Globen ve čtvrtek od 20 hodin a 15 minut Lotyšsko. I tento duel budete moci poslouchat celý na webu hokej.radiozurnal.cz.

Česko - Norsko 4:3n (1:1, 1:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Hemský (P. Nedvěd), 38. Krejčí (Tenkrát), 48. Frolík (Plekanec, M. Michálek), rozhodující sam. nájezd Hemský - 12. M. Olimb (Holös, Ask), 22. Spets (Bastiansen, M. Olimb), 51. Holös (Thoresen, Bonsaksen)

Hned po 22 vteřinách měli svěřenci kouče Hadamczika možnost ukázat to, co včera na tréninku pilně nacvičovali - tedy přesilovou hru. Český tým využil obou speciálních formací, předvedl několik pěkných kombinací, ale jedinou větší příležitost Němce norský brankář zlikvidoval.

Češi měli v úvodu puk častěji na hokejkách a tedy i více ze hry, ale v čase 6:19 se nechal vyloučit Hemský za hákování. Soupeř z početní převahy si sice žádnou vyloženou šanci nevypracoval, ale neuběhlo ani 40 vteřin a Hemský putoval na trestnou lavici znovu.

Čáslava po výhře nad Norskem: musíme si víc vyhovět a přidat v důrazu

Navíc fauloval Kašpar a poté i Plekanec, Češi tak nabídli soupeři 2 minuty a 53 vteřin dlouhou převahu pět na tři. Reprezentační výběr se lvíčkem na prsou dlouho držel nad vodou brankář Kovář, který nadvakrát vychytal Thoresena, ale minutu před návratem Hemského nestačil na dorážku Olimba 0:1.

Tři minuty před koncem zblokoval Nedvěd norskou střelu, ujel do rychlého protiútoku spolu s Hemským, kterému předložil puk, a ten se nemýlil. Jeho druhá trefa na turnaji stanovila skóre 1:1 po první dvacetiminutovce.

Uběhla 1 minuta a 39 vteřin ze druhé třetiny a Kovář musel lovit puk podruhé ze své sítě. Olimb na sebe strhl v rohu kluziště pozornost a naservíroval před bránu úplně volnému Spetsovi, který prostřelil českého gólmana nad ramenem - 1:2.

Gól české hokejisty zaskočil, byla na nich vidět nervozita, která vedla k nepřesnostem, což jejich už tak ne příliš aktivní hru ještě více sráželo. Ojedinělé střely z větší dálky končily ve výstroji norského brankáře Haugena.

Český nápor ale přece jen vygradoval a přinesl i ovoce. Krejčí najel ve 38. minutě do útočného pásma a z puntíku pro vhazování vystřelil nad Haugenovu lapačku. Po dvou třetinách tak byl stav 2:2.

Gólman Kovář: Norové už patří do elitní osmičky, na MS to jen dokazují

Do třetí části nastoupili Češi s větší rychlostí a důrazem. Odměnou jim bylo ve 48. minutě první vedení v zápase. Plekanec zpoza brány vybídl ke skórování Frolíka, který z úhlu nachytal Haugena střelou mezi betony 3:2. Český národní tým se ale nemohl radovat dlouho. V 51. minutě srovnal na 3:3 ránou bez přípravy Holös.

Šedesát minut hry ani prodloužení vítěze nepřineslo, takže musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Hemský a blafákem překonal Haugeho. Když pak Plekanec ani Krejčí neskórovali a brankář Jakub Kovář za svá záda žádný puk nepustil, mohli se Češi radovat ze dvou bodů do tabulky skupiny B za výhru 4:3 po nájezdech.

Rozhodčí: Lewis (Kan.), Reiber (Švýc.) - Dehaen (Fr.), Dussureault (Kan.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 3383

Česká republika: Jakub Kovář - Nakládal, Mojžíš, Němec, Krajíček, Blaťák, Čáslava - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Průcha, Krejčí, M. Michálek - Hemský, P. Nedvěd, Vondrka - Petružálek, Novotný, Kašpar. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček
Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Solberg, Kaunismäki - Skröder, Thoresen, Hansen - M. Olimb, Spets, Bastiansen - Holtet, K. Forsberg, Röymark - Martinsen, K. A. Olimb, Ask. Trenéři: Roy Johansen, Knut Stubdal a Petr Jaroš

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít