Čeští hokejisté zdolali Němce i podruhé, tentokrát 3:2 na nájezdy

I druhé utkání Euro Hockey Challenge v Českých Budějovicích česká hokejová reprezentace zvládla. Německo zdolali svěřenci kouče Hadamczika 3:2 po samostatných nájezdech. Ten rozhodující proměnil plzeňský Jan Kovář. V dalším zápase přípravy na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku přivítají Češi ve středu v pražské O2 aréně Slovensko.

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku v přípravném duelu v Rize

Čeští hokejisté se radují z gólu proti Lotyšsku v přípravném duelu v Rize | Zdroj: ČTK

Kouč Hadamczik udělal několik změn v sestavě takže místo Nedvěda, Průchy, Veselého a Rachůnka nastoupili Vampola, Birner, Holík, Adamský a Kreps. Jako třináctý útočník byl na střídačce Petružálek. Úvodní velkou šanci měli hosté, Pöpperle ovšem vytlačil střelu Schuberta na tyč. V 19. minutě už tolik štěstí neměl. Bekhendem překonal českého gólmana Buchwieser.

I do druhé části vstoupili lépe Němci, ale ve 24. minutě jako blesk z čistého nebe vyrovnal Kreps. Stav otočili Češi v 35. minutě při Reimerově vyloučení. Po Nakládalově přihrávce doklepl puk do prázdné branky Tenkrát. Pojistku ale čeští reprezentanté nepřidali a tak ve 44. minutě srovnal druhou brankou v utkání Schubert.

Ani v prodloužení gól nepadl a tak došlo až na nájezdy. Do české branky se postavil Jakub Kovář a vychytal Reimera, Hospelta i Kaufmanna, za český tým neuspěli Kašpar a Holík, ale Jan Kovář už s blafákem ano.

Po zápase směl trenér Hadamczik další důvod k radosti Dozvěděl se totiž, že do přípravy na nadcházející světový šampionát ve středu připojí útočník Tomáš Vincour z Dallasu Stars, hrající v Texasu v nižší AHL.

Už v pondělí se bude hlásit na srazu v Praze také obránce Zdeněk Kutlák ze švýcarského Ambri/Piotta. i další avizované posily z NHL - útočník Tomáš Plekanec z Montrealu a Jiří Tlustý z Caroliny. Později se k mužstvu připojí Aleš Hemský z Edmontonu.

Zápas Euro Hockey Challenge v Českých Budějovicích:

ČR - Německo 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Kreps (Čáslava), 35. Tenkrát (Nakládal, Kašpar), rozhodující sam. nájezd Jan Kovář - 19. Buchwieser (Gogulla), 44. Schubert (Barta). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3588

ČR: Pöpperle (na nájezdy Jakub Kovář) - Zámorský, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Mojžíš, Kudělka - Tenkrát, Novotný, Kašpar - Pech, Vampola, Birner - Holík, Jan Kovář, Adamský - Kumstát, Kreps, Vondrka. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček
Německo: Endras - Lavallee, Schubert, Schüle, Kohl, Petermann, Müller, Fischer, Akdag - Reimer, Hospelt, Hager - Kaufmann, Barta, Lewandowski - Gogulla, Schütz, Weiss - Flaake, Pietta, Buchwieser. Trenéři: Jakob Kölliker a Ernst Höfner

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít