Chicago porazilo v play-off NHL Minnesotu, Frolík se blýskl dvěma góly

V pátečním programu play-off NHL se dařilo českému hokejistovi Michaelu Frolíkovi, který se dvěma brankami podílel na výhře Chicaga nad Minnesotou 5:2. Frolík byl následně vyhlášen první hvězdou utkání, Blackhawks už vedou v sérii 2:0 na zápasy.

Michael Frolík dal v dresu Chicaga dvě branky, Blackhawks vedou v play-off NHL nad Minnesotou 2:0 | Zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý Frolík se jako první zapsal do listiny střelců pátečního duelu, když v 9. minutě dojel puk po zblokované střele a dorazil jej za záda gólmana Hardinga. Také druhá branka do sítě Minnesoty byla dílem českého útočníka, když ten ve vlastním oslabení díky důrazu před bránou zvýšil na 2:0.

Minnesota sice dokázala v závěru druhé třetiny snížit na rozdíl jediné branky, ale v posledním dějství vrátil domácím pohodlné vedení dvěma brankami Sharp.

Nevídaný obrat předvedli ve druhém utkání play-off hokejisté New Yorku Islanders, na ledě Pittsburghu prohrávali 1:3, nakonec ale třemi brankami skóre otočili, vyhráli 4:3 a srovnali stav série na 1:1. Ten platí i v sérii Montrealu s Ottawou poté, co Canadiens vyhráli 3:1.

Štěstí stálo při hráčích San Jose, kteří ve Vancouveru zvítězili 3:2 v prodloužení poté, když na 2:2 dokázali srovnat jen necelou minutu před koncem třetí třetiny při power-play. Sharks tak v sérii vedou nad Canucks 2:0 na zápasy.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 2. zápasy:

Pittsburgh - New York Islanders 3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
Branky: 4. a 8. Crosby, 1. Malkin - 8. Moulson, 26. McDonald, 31. Martin, 53. Okposo. Střely na branku: 33:42. Diváci: 18.624. Stav série: 1:1.

Montreal - Ottawa 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Branky: 24. White, 25. Gallagher, 39. Ryder - 29. M. Michálek. Střely na branku: 34:30. Diváci: 21.273. Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

Chicago - Minnesota 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 9. a 21. Frolík, 44. a 55. Sharp, 60. Bickell - 38. Setoguchi, 57. Scandella. Střely na branku: 48:28. Diváci: 22.012. Stav série: 2:0.

Vancouver - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Branky: 41. a 48. Kesler - 14. J. Thornton, 60. Marleau, 66. Torres. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.910. Stav série: 0:2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít