Hokejisté Chomutova se chystají na novou sezonu také s posilami Bartečkem či Lakosem

Hokejisté Chomutova na začátku tohoto týdne poprvé v rámci předsezonních příprav nazuli brusle a vzali do rukou hokejky. Po několika měsících se vrátili zpátky na led. Začala jim totiž poslední část přípravy na novou sezonu. Do ledu už se zařezávají také brusle všech posil Pirátů, obránců Malce a Lakose a útočníků Bartečka, Baleje a Svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér chomutovských hokejistů Jiří Čelanský (vzadu). | Zdroj: ČTK

Další kádrové změny Chomutov neplánuje, hlavní kouč a sportovní manažer v jedné osobě Jiří Čelanský je se složením týmu spokojený.

„Když jsem si ho vybral, tak musím být spokojený. Myslím si, že se posílilo. Cíl je jasný, nechceme nehrát to, co se hrálo loni,“ řekl chomutovský trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Chomutova začali s přípravou na ledě

Nejzvučnější posilou Pirátů je sedmatřicetiletý mistr světa Ľuboš Bartečko, na kterého bude upřena velká pozornost.

„I když jsem šel do Švédska, tak jsem byl pod drobnohledem. Hrozně velké tlaky byly na mě i na ostatní cizince. Tady to bude stejné a já se na to těším. Budu dělat všechno pro to, abych uspokojil fanoušky i klub,“ přeje si slovenský mistr světa, který dal ve slavné NHL 47 gólů.

Do Chomutova ale nepřišel lovit kanadské body, úspěch týmu je mu přednější.

„Cíle, které mají, jsou pro mě velmi zajímavé. Přišel jsem proto, abych pomohl týmu udělat play-off. Pro mě statistiky nejsou až tak důležité, i když body musí být,“ prohlásil Bartečko.

„Ľubo je jeden z nejzkušenějších hráčů, který bude v Extralize působit. Jeho přehled a zkušenosti by měly pomoci i v návaznosti na to, že dal svaz podmínku, aby hrálo pět mladých hráčů. Měl by nám pomoci i s jejich výchovou,“ vysvětlil trenér Čelanský, proč se rozhodl angažovat právě Bartečka.

Obranu posílil Lakos

Atraktivní posilou Pirátů je také urostlý zadák André Lakos. Rakouský reprezentant, který si vyzkoušel nižší zámořské soutěže, KHL i nejvyšší německou soutěž, naposledy působil ve Vídni. Chomutovský zájem ho nepřekvapil.

„Byl jsem už v několika evropských zemích, hrál jsem i na mistrovství světa. Poslední roky jsem hrál dobrý hokej, proto mě zájem nepřekvapil. Osobně chci pomoci týmu, chci hrát, jak nejlépe umím, a postoupit do play-off, to je pro tým nejdůležitější,“ prozradil ambice obránce Lakos, o jehož příchod kouč Čelanský hodně stál.

„Chyběl nám velký, důrazný bek, pravák pro přesilovky. Myslíme si, že André tyto představy splní. Co se týkalo loňské European Trophy, kdy jsme hráli ve Vídni, tak tam hrál prim. A myslím si, že mu vyšlo i letošní mistrovství. Je to zkušený hráč, který prostě na českém trhu nebyl,“ řekl Čelanský.

Do European Trophy vstoupí Piráti už 6. srpna. A mezinárodní soutěž chtějí brát vážně.

„Půjdeme do těch zápasů z plné přípravy. Na rovinu říkám, že chceme hrát co nejdůstojnější roli,“ dodává Jiří Čelanský.

David Kalvas, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme