Hokejisté Litvínova pod novým trenérem znovu vyhráli

Tým Litvínova si i ve druhém utkání pod novým koučem Jiřím Kučerou připsal na své konto výhru. V 10. kole O2 extraligy porazil v gólově úrodném zápase Spartu 6:5 po samostatných nájezdech. Hrálo se i dalších šest duelů.

Radost hokejistů Litvínova po výhře nad Spartou

Radost hokejistů Litvínova po výhře nad Spartou | Zdroj: ČTK

HC Benzina Litvínov - HC Sparta Praha 6:5 po SN (2:2, 1:0, 2:3 - 0:0)

Utkání na severu Čech nabídlo gólovou přestřelku, ve které se oba týmy se pravidelně střídaly ve vedení. Zápas gradoval ve třetí třetině. Nejprve Sparta dvěma góly ve 45. minutě otočila skóre na 4:3, Litvínov se ale stejným brankovým přídelěm v 57. minutě dostal do vedení 5:4. Remízu v základní hrací době zařídil 49 sekund před jejím skončením hostující Netík. O bodu navíc pro domácí tým rozhodl ve čtvrté sérii samostatných nájezdů František Lukeš.

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Reichel), 18. Švarný (V. Hübl, Kubinčák), 22. Vopat (Punčochář, J. Černý), 57. V. Hübl (Trávníček), 57. Švarný (Heinisch), rozhodující sam. nájezd Lukeš - 8. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 11. Netík (D. Výborný), 45. Netík (J. Hlinka), 45. Vykoukal (Ručinský, Gulaši), 60. Netík (Vykoukal). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 3621.

Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Hokejisté Vítkovic ani tentokrát v domácím prostředí nezaváhali a drží se bezpečně na prvním místě O2 extraligy. V brance s Filipem Šindelářem vstoupil vítkovický tým do zápasu útočně a Mladé Boleslavi prakticky nic nedovolil. S výjimkou některých úseků druhé třetiny měl stejný obraz hry také zbytek utkání. Domácí brankář Šindelář proto udržel první čisté konto v sezóně a dovedl svůj celek k vítězství 3:0.

Branky a nahrávky: 12. Hubáček (Klimek), 27. R. Hruška (Kvapil, Kuboš), 40. Ujčík (Szturc, Sičák). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:10, navíc Rehák (Vítkovice) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3622.

00:00 / 00:00

Souhrn zápasů 10. kola O2 extraligy

HC Plzeň 1929 - HC Oceláři Třinec 3:4 po SN (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

Hostující Třinec sehrál na západě Čech povedený zápas. Po dvou třetinách vedl na Plzní 3:1, nadějný výsledek a výhru za tří body ale nedokázal do konce základní doby udržet. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. V těch hosté první dva proměnili, zatímco domácí skórovat nedokázali. Bod navíc si tak odváží Třinec.

Branky a nahrávky: 14. O´Brien (Bomersback, Vlasák), 42. Vampola (Tvrdík, Scofield), 43. Kubica (Heřman, Stránský) - 6. Martynek (D. Květoň, Seman), 14. Kohn (M. Růžička, Zíb), 32. Kohn (Lojek, Polanský), rozhodující nájezd V. Polák. Rozhodčí: Kubeš, R. Polák - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9, navíc Kohn, Seman (oba Třinec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5316.

HC Geus Okna Kladno - Bílí Tygři Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Kladenský tým potvrdil i v 10.kole, že body z domácího ledu v letošním extraligovém ročníku, až na jedinou výjimku,  nerozdává. Ve vyrovnaném utkání se oba celky nevzdálily na rozdíl více než jedné branky. Hosté však vedli v zápase pouze jednou a to 1:0, poté vždy museli dotahovat náskok domácích. Výhru Kladna potvrdil v poslední minutě tzv. přiznaný gól. Frolík postupoval při power-play hostů na prázdnou branku a byl jedním z karlovarských hráčů faulován. Rozhodčí proto rozhodli o přiznaném gólu pro domácí.

Branky a nahrávky: 12. Eberle (Kuchler), 26. Bílek (Trončinský), 37. Diviš (F. Kaberle, Patera), 48. Kuchler (Stieler), 60. přiznaná branka - 10. Hlaváč (P. Nedvěd), 31. Špaček (Klimenta), 46. Hlaváč (Klimenta). Rozhodčí: R. Svoboda, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2339.

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)

Slavia rozehrála utkání proti Pardubicím výborně. Po úvodní části vedla nad východočeským týmem 2:0, o svůj náskok ale ve druhé třetině přišla. Pardubičtí totiž zlepšeným výkonem a třemi brankami skóre otočili. Svoje vítězství potom potvrdili dvěma přesnými zásahy v posledním dějství. Na ledě Slavie tak dokázali vyhrát poprvé od října 2006.

Branky a nahrávky: 11. Vondrka (Červenka), 16. Žižka (V. Růžička ml.) - 28. Pivko (Čáslava, Koukal), 32. Koukal z tr. střílení, 34. P. Sýkora, 47. Pivko (Čáslava), 60. Kočí (Špirko). Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Prchal, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 6329.

HC Kometa Brno - PSG Zlín 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Trápení Komety Brno v nejvyšší soutěži pokračuje. Domácí totiž nedokázali zvítězit ani v 10. kole. Do utkání přitom vstoupili dobře. Úvodní tlak vyvrcholil v 8. minutě brankou Jaroslava Svobody, bohužel pro Kometu byl jejich jediným v utkání. Zlín dokázal ještě do první sirény srovnat, ve druhém dějství se dostal do vedení 2:1 a svou výhru potvrdil v poslední třetiny dvěma přesilovkovými brankami.

Branky a nahrávky: 8. J. Svoboda (R. Procházka, R. Dlouhý) - 19. Balaštík (Leška, Galvas), 38. F. Čech (Balán), 42. Důras (Kollár, Švrček), 43. Balaštík (Leška, Köhler). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. Diváci: 7100.

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Hokejisté Mountfieldu prodloužili vítěznou sérii v domácích duelech na čtyři zápasy. Utkání přitom nezačali dobře. Už po 38 sekundách prohrávali po gólu hostujícího Deje 0:1. Do konce první třetiny ale dokázaly České Budějovice srovnat a dvěma góly v rychlém sledu v prostřední části převážily skóre na svou stranu. Hosté se ale nevzdávali. Naději jim vykřesal v úvodu závěrečné třetiny Mucha, který snížil na rozdíl jediné branky. Chvíli poté navíc nedokázaly Karlovy Vary využít přesilovku 5 na 3. Utkání tak rozhodla branka domácího Vaka z 55. minuty. Gól hostujícího Kumstáta už pouze snížil porážku Karlových Varů na 3:4.

Branky a nahrávky: 11. Kůrka (Sailer), 27. Vak, 29. Mertl (Veselý), 55. Vak (Macháček) - 1. Dej (Skuhravý), 42. Mucha (Skuhravý), 60. Kumstát (Pletka, Mucha). Rozhodčí: Mikula, Šír - Čech, Poruba. Vyloučení: 8:5, navíc Snopek (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4462.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Pavel Petr, Pavel Kroneisl, Vladislav Janouškovec, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít