Hokejisté Philadelphie poprvé zvítězili ve finále Stanley Cupu

Hokejisté Philadelphie dokázali ve třetím utkání finálové série Stanley Cupu využít výhody domácího prostředí, Chicago porazili 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 1:2.

Stanley Cup

Stanley Cup | Foto: Miroslav Konvalina

Zatímco první finále bylo hodně ofenzivní a druhá bitva v Chicagu připomínala spíš šachovou partii, třetí duel obou finalistů nabídl jak dobrou obranu na obou stranách, tak i góly.

Flyers po dvou využitých přesilovkách dvakrát o gól vedli, na přelomu druhé a třetí třetiny Chicago otočilo skóre, ale Ville Leino po dalších dvaceti sekundách vyrovnal.

Aktivnější Philadelphia se snažila rozhodnout, soupeř hrozil z nepříjemných brejků, ale v základní hrací době zápas vítěze neměl.

O tom, že do dalšího pokračování série půjdou oba týmy za stavu série 1:2, rozhodl v 66. minutě vítězný gól, který dal Claude Giroux. Philadelphia - Chicago tedy 4:3.

Tomáš Lörincz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít