Hokejisté Plzně se dotáhli na Spartu, Slavia si udržela šanci na play off

Hokejisté Plzně se v Tipsport extralize bodově dotáhli na vedoucí Spartu. V dohrávce 18. kola porazili České Budějovice 6:4 a jsou horší pouze o skóre. Šanci na účast v předkole play off si drží Slavia, která díky gólu v poslední minutě vyhrála v Mladé Boleslavi 2:1. Naopak Brno prohrálo podruhé za sebou 2:6, tentokrát ve Vítkovicích.

Hokejisté Plzně slaví výhru nad Spartou

Hokejisté Plzně slaví výhru nad Spartou | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 6:4 (2:0, 1:1, 3:3)

Indiáni začali výborně, už po 48 sekundách se trefil mladík Havlíček. Když vedla Plzeň na začátku druhé třetiny už 3:0, vypadalo to na její jasnou výhru. Ale hosté se nevzdali a na začátku třetí části snížili na 3:2.

Ve 49. minutě fauloval Kolarz Kubalíka a šestnáctiletý hokejista zvýšil z trestného střílení na 4:2. Navíc za další minutu přidal Johnson pátou branku Plzně. Ani to hosty nepoložilo a dvěma góly během minuty opět snížili na rozdíl jediné branky. Vyrovnat už Budějovice nestihly, naopak v poslední minutě skóroval Duda do prázdné branky.

Branky a nahrávky: 1. Havlíček (Marušák), 20. Martin Straka (Marušák, Vostřák), 22. Havlíček (M. Dvořák, Marušák), 49. Kubalík z trest. střílení, 50. Johnson (Stránský), 60. Duda (Martin Straka) - 29. J. Novák (Gulaš), 41. Langhammer (Gulaš), 54. Kuchejda (Červený), 55. Langhammer (Gulaš, Burian). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bádal, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 5424

Plzeň: A. Svoboda - Vykoukal, Jiří Hanzlík, Marušák, Kaberle, St. Pierre, Modrý, Kinrade - Duda, Martin Straka, Pletka - M. Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Jan Kovář, Johnson - Vostřák, Pitule, M. Heřman, od 34. navíc Kubalík. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka

České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc (41. Kolarz), J. Novák, Vydarený, Němeček, Mikuš - L. Květoň, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langahammer, Burian - Kuchejda, Mertl, Sailer - R. Pšurný, Červený, Marek. Trenéři: F. Výborný a Kupka

BK Mladá Boleslav - HC Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Slavia vyhrála v předehrávce 42. kola v Mladé Boleslavi 2:1 a uchovala si šanci na účast v předkole play off. Na jedenácté Brno ztrácí už jen bod, na desátý Litvínov, který má o zápas méně, tři body. O výhře Slavie rozhodl dvacet sekund před koncem kapitán Petr Kadlec. Pražané se dočkali výhry na ledě soupeře poprvé od 19. listopadu, kdy zvítězili v Pardubicích.

Boleslav přitom od desáté minuty vedla, když se trefil poprvé v extralize obránce Mozík. V 19. minutě vyrovnal další bek Krejčík. Domácí nevyužili ve druhé třetině tři přesilovky. Ve třetí části si ani jedno mužstvo nedokázalo vytvořit souvislý tlak a nevypracovalo si ani vážnější šanci. Až v poslední minutě vyhrál Alinč buly a Kadlec střelou od modré rozhodl o výhře Slavie.

Branky a nahrávky: 10. Mozík (Podkonický) - 19. J. Krejčík (Pospíšil), 60. Kadlec (Pospíšil, Kůrka). Rozhodčí: Mikula, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 3890

Mladá Boleslav: J. Hübl - Hay, Čutta, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Baldwin, Mozík, Beňovič - Balaštík, D. Výborný, Tomas - Cetkovský, Bahenský, Hrdel - Jiránek, Stieler, Demel - Goertzen, Podkonický, Mikulík. Trenéři: P. Novák a Hiadlovský

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Valach, Kuboš, Dresler, Kolařík, J. Krejčík, Šulc, Krejčí - Pospíšil, Alinč, Vondrka - Kůrka, V. Růžička ml., Sklenář - Jaškin, T. Hertl, Krenželok - Micka, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek

HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)

Vítkovice porazily Kometu poprvé v letošní sezóně a v tabulce se posunuli na sedmé místo. Brno je stále jedenácté, ale před dvanáctou Slavií už má pouze jednobodový náskok. Domácí rozhodli o vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

Od druhé třetiny nahradil Trvaje v brance Brna Hovi, ale ani to hostům nepomohlo. První gól dali až ve 37. minutě za stavu 0:5. Kometa tak utrpěla stejnou porážku jako v nedělním duelu v Praze se Slavií.

Branky a nahrávky: 8. Kucsera (Ovčačík), 12. Ovčačík (Klimek, Voráček), 20. Klimek (Burger), 26. Szturc (Punčochář), 31. Klimek (Ujčík, Burger), 42. J. Káňa I (Šedivý, Strapáč) - 37. Divíšek (H. Zohorna), 40. Holec (Petrovický). Rozhodčí: Homola, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 4367

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Bartoň, Punčochář, Ondrušek, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Kucsera, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, J. Káňa I - Kucsera, Štefanka, Szturc - od 43. min. navíc Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták

Brno: Trvaj (21. Hovi) - Kováčik, Kempný, Švrček, Bičánek, Kadela, Malec, od 33. min. navíc Dlapa - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, H. Zohorna - Holec, Petrovický, Balej - Erat, Koreis, Jankovič - od 33. min. navíc J. Káňa II. Trenéři: Venera a Oslizlo