Hokejisté Zlína a Brna srovnali stavy čtvrtfinálových sérií play-off

Hokejisté Zlína porazili ve čtvrtém utkání play-off České pojišťovny Plzeň na domácím ledě 5:4 v prodloužení a vyrovnali stav série na 2:2 na zápasy. Stejný stav je i mezi Kometou Brno a pražskou Spartou. Moravané zvítězili ve čtvrtém duelu 3:1.

Radost hokejistů Zlína z branky v síti Plzně

Radost hokejistů Zlína z branky v síti Plzně | Zdroj: ČTK

PSG Zlín - HC Plzeň 1929 5:4 v prodloužení (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)

Zlín zvládl první polovinu utkání na výbornou. Už v první třetině si vypracovali Berani dvou gólový náskok, který dokázali do třicáté minuty ještě navýšit. V polovině utkání vystřídal trenér Jelínek brankáře Svobodu za Mazance a vzal si oddechový čas.

To Západočechy nabudilo a po brankách Vlasáka a Straky snížila Plzeň na rozdíl jediné branky. Navíc si vytvořila převahu a vyrovnání dlouho vyselo na vlásku. O to se postaral až v 56. minutě Vykoukal, který se prosadil bekhendovou střelou.

Rozhodnout o dokonání obratu mohli hosté ještě v závěru normální hrací doby, ale překonat Horčičku se jim nepodařilo i přes velkou převahu ani v prodloužení. Naopak 19 vteřin před jeho koncem vystihl rozehrávku Západočechů Leška a střelou mezi Mazancovi betony rozhodl o výhře Zlína.

Branky a nahrávky: 7. Holík (Leška), 9. Köhler (Galvas, Leška), 28. Čajánek (Honejsek, Řezníček), 30. Čajánek (O. Veselý), 70. Leška - 22. Pletka (Jan Kovář, Duda), 35. Vlasák (Johnson), 38. Martin Straka (Duda), 56. Vykoukal (Duda). Rozhodčí: Hodek, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:2. Diváci: 6378. Stav série: 2:2.

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Kometa začala stejně jako ve třech předcházejících duelech, tedy vedoucí brankou. O tu se postaral ve 3. minutě Zohorna, který využil pádu obránce Sersena a prostřelil Pöpperleho ranou mezi betony.

Kometa i nadále diktovala tempo hry a v úvodu druhé části své vedení po brance Dlouhého ještě navýšila. Pak převzala otěže utkání do svých rukou Sparta, ale dlouho se nedokázala proti dobře organizované obraně domácích prosadit.

Až v 52. minutě nechala obrana domácích prostor ke střele Jánskému a ten trefil přesně k levé tyči Trvajovi branky. Hosté se nadechli k velkému náporu, který umocnili v závěru ještě hrou bez brankáře. Při té ale promarnili hráči Sparty několik dobrých příležitostí. Navíc Hruška využil chybné rozehrávky a do prázdné branky pečetil výhru Komety.

Branky a nahrávky: 3. H. Zohorna (Žižka, Švrček), 26. Dlouhý (Petrovický, Divíšek), 60. M. Hruška (Divíšek) - 52. Jánský (S. Treille). Rozhodčí: Jeřábek, Fraňo - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít