Hokejistům fandí v Bratislavě i Lucie Vondráčková

Hokejovou reprezentaci čeká v Bratislavě utkání o bronz na mistrovství světa. Zápas začne v 16 hodin. Držet palce našim hokejistům budou ve slovenské metropoli také manželky a přítelkyně. Mezi nimi i zpěvačka Lucie Vondráčková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Vondráčková | Foto: Jan Profous

Stává se z nich populární pár. O kom je řeč? O Lucii Vondráčkové a útočníkovi Montrealu Tomáši Plekancovi. Strávili v Kanadě poslední rok, nyní si společné chvíle, samozřejmě v rámci možností, užívají v Bratislavě na světovém šampionátu. Nejprve to bylo po utkání s Německem a nyní od pátečního souboje se Švédy až do dnešního programu.

Jenže po pravdě řečeno Čechům jejich drahé polovičky štěstí vlastně nepřinesly. Že by stály za semifinálovým vyřazením?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lucií Vondráčkovou natáčel v Bratislavě Pavel Petr

"Já bych taky řekla, že je to naše vina. Měly bychom jít do vězení tak na deset let," bere vinu na sebe a další se smíchem Lucie Vondráčková.

K cestě do Bratislavy ji nikdo nemusel přemlouvat. Nejen kvůli Tomášovi. "Já tady mám hodně kamarádů, protože jsem tady hodně pracovala, točila jsem tady film. A když jsem byla v Čechách vnímaná spíš jako divadelní herečka, tak tady se mi dařilo v hitparádách a všech možných anketách. Je to jako návrat na místo činu," říká.

A je to návrat spojený se sportem a pochopitelně s úspěšným tažením českých hokejistů šampionátem. Sedm zápasů z osmi Češi vyhráli a prezentovali se hrou, která uchvátila nejen fanoušky v Bratislavě, ale také pochopitelně doma.

"Bylo to neuvěřitelné a taky příjemné. Když jsem třeba přišla na dabing, tak tím všichni žili, všichni Tomáše pozdravovali. Člověk pak může být hrdý na toho, koho má vedle sebe, že něco opravdu v životě dokázal," usmívá se Lucie Vondráčková, která na hokej chodila i v Montrealu.

Češi zpívají, Kanaďané jen koukají

"Mě úplně fascinoval rozdíl mezi fanděním českých fanoušků a těch kanadských. Češi nádherně zpívají. To jsem si nikdy neuvědomila, jaká je síla slyšet hymnu zpívanou celým obrovským chórem těch přítomných lidí. V Kanadě to tak není, tam zpívá jen jeden operní pěvec a ostatní jenom koukají," porovnává populární zpěvačka.

Dnes se tedy opět může těšit na hymnu zpívanou početným publikem, a to pokud Češi zdolají Rusy a získají bronzové medaile. Mimochodem, existuje recept, jak Tomáše před důležitou bitvou nabudit a namotivovat?

"To je interní věc týmu a do toho manželky, snoubenky a milenky nemají vůbec co kecat," směje se Lucie Vondráčková.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme