Hokejová ‚dvacítka‘ se na MS utká s USA o jistotu postupu

České hokejisty čeká dnes na mistrovství světa hráčů do 20 let souboj se Spojenými státy. Ve hře je jistota postupu do vyřazovacích bojů. Důležié bude, jak se český tým dokázal oklepat z vysoké předchozí porážky 0:5 s Kanadou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká reprezentace bude v utkání s USA spoléhat na gólmana Petra Mrázka | Zdroj: Reuters

České hokejové reprezentanty do 20 let čeká dnes na světovém šampionátu souboj se Spojenými státy. V případě výhry v normální hrací době by si svěřenci trenéra Miroslava Přerosta zajistili postup do vyřazovacích bojů, a splnili by tím tak cíl, který si před šampionátem stanovili.

„Je to vyrovnaná bilance, rozhodne se mezi námi, Američany a Finy. Kanada porazila 8:1 Finsko. Nad námi vyhráli 5:0, ten tým trochu odskočil. Věřím, že ty dva zbylé týmy jsou vyrovnanější a že šanci máme,“ říká Miroslav Přerost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová ‚dvacítka‘ se utká s USA o jistotu postupu do play-off

Američané mají sice ještě duel s Kanadou před sebou, ale tím, že prohráli s Finskem, mají poslední příležitost udržet si naději na postup. V případě, že nezískají ani bod, budou hrát pouze o záchranu. Rozhodující bude, jak se čeští hokejisté oklepou z vysoké porážky 0:5 od Kanady.

„Z toho zápasu je třeba si vzít ponaučení. Byla tam spousta pozitivních věcí, ať už oslabení nebo třeba určitě organizace hry v obranném pásmu, útočná hra, kde jsme dokázali získat nějaký ten kotouč. Musíme z toho vytáhnout ty pozitivní věci a v dalším utkání je ještě zlepšit. Je to turnaj, každý zápas je prostě jiný,“ vyzdvihuje pozitiva Miroslav Přerost a to, čeho se musí Češi vyvarovat, připojuje jeden z jeho svěřenců Jiří Sekáč.

„Za první se musíme vyvarovat faulů a proměnit nějaké přesilovky. Za druhé od sebe nesmíme zbytečně odhazovat puky, protože Amerika bude hrát stejně tvrdě jako Kanada, nesmíme se z toho…“

Češi zkrátka nesmí hrát ustrašeně, v osobních soubojích neuhýbat a plnit taktické pokyny trenérů do posledních detailů.

„Osobní disciplína vždycky přichází od hráče, od jeho charakteru. Pokud máte na výběr ze čtyřiceti hráčů stejné úrovně, budete vždycky vybírat podle charakteru. My tak velký výběr nemáme, takže na charakter musíme sami působit. Na hráče chceme působit tvrdě a věříme, že se to odrazí v dalším zápase.“

Příští zápas, jak říká Miroslav Přerost, čeká českou reprezentaci dnes od půl desáté večer našeho času. O výsledku duelu se Spojenými státy vás Radiožurnál bude samozřejmě informovat.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme