Hokejová dvacítka zahájila MS porážkou. Favorizovaným Švédům podlehla 2:5

Čeští hokejisté prohráli v prvním zápase na mistrovství světa hráčů do 20 let se Švédskem 2:5. V Torontu sice dokázali zásluhou branek Jakuba Vrány ve druhé třetině vyrovnat na 2:2, poté se však již střelecky prosazovali jen obhájci stříbrných medailí z předešlého šampionátu.

Pavel Zacha svádí boj o puk s Williamem Nylanderem

Pavel Zacha svádí boj o puk s Williamem Nylanderem | Zdroj: ČTK

Český tým držel s favorizovanými Seveřany na začátku zápasu krok, v 5. minutě mohl otevřít skóre David Kaše, ale neuspěl stejně jako později Vrána s Ondřejem Kašem. V 11. minutě se do první velké příležitosti dostali Švédové, Nyladner ale Vaněčka nepřekonal.

V 15. minutě byl ale vyloučen Špaček a soupeř toho využil. Libereckého gólmana prostřelil Kempe. Švédové získali klid a po Klokově chybě v rozehrávce přidal druhý gól Lööke.

Hned na začátku druhé třetině mohl snížit David Kaše, svůj samostatný nájezd na Söderströma však nezakončil přesně. Podobně se na druhé straně vedlo Nylanderovi. Sérii šancí zakončil gólem Vrána, který ve 24. minutě využil chybu Hägga a prostřelil švédského brankáře.

Nejlepší střelec letošního MS hráčů do 18 let potvrdil své kvality i v polovině zápasu, kdy po přihrávce Ondřeje Kašeho vyrovnal.

Z nerozhodného stavu se však Češi neradovali dlouho, jen o 27 sekund později potrestal chybu Štencla Nylander a Švédsko opět vedlo. Na začátku třetí části měli svěřenci trenéra Přerosta možnost vyrovnat v první přesilové hře, třetí gól se jim přidat nepodařilo.

Švédové měli v přesilovkách mnohem lepší produktivitu, což potvrdili ve 46. minutě, kdy Kempe potrestal faul Němečka. Navíc o dvě minuty později se individuálně prosadil de la Rose a bylo rozhodnuto.

Další zápas čeká českou reprezentaci v sobotu, kdy se od 23:00 SEČ utká se Švýcarskem.