Hokejový brankář Pavelec vychytal nulu proti Phoenixu

Hokejový brankář Ondřej Pavelec byl hlavní hvězdou zápasu NHL mezi Winnipegem a Phoenixem. Český gólman pochytal všech 33 střel soupeře, Jets díky němu zvíězili 1:0. Pavelec si připsal druhou nulu v letošní sezóně. Stejný počet střel kryl také brankář Tomáš Vokoun, ale k výhře to Washingtonu nepomohlo. Capitals prohráli s Pittsburghem 1:2.

Gólman Ondřej Pavelec vychytal v dresu Winnipegu první nulu v sezoně

Gólman Ondřej Pavelec vychytal v dresu Winnipegu první nulu v sezoně | Zdroj: Reuters

Jediný gól duelu ve Winnipegu dal v sedmé minutě Bryan Little. Jets tak odčinili předchozí porážku s Ottawou 4:6. Pavelec dostal od trenéra důvěru i po této prohře a tentokrát byl nepřekonatelný.

Washington prohrál i druhý duel pod vedením nového trenéra Dalea Huntera. Pittsburgh svého soupeře jednoznačně přestřílel v poměru 35:17. Na trefu Adamse ještě odpověděl vyrovnáním Chimera, gól Kunitze ze 43. minuty už byl pro Penguins vítězný. Výhry se pod novým koučem Kirkem Mullerem nedočkala ani Carolina, Hurricanes podlehli New Yorku Rangers 3:5. Domácí vedli už od první minuty díky gólu Jiřího Tlustého, po úvodní třetině drželi vedení 2:1, ale mezi 29. a 34. minutou dostali tři branky a nakonec prohráli.

Povedený zápas odehrál Radek Dvořák z Dallasu. Gólem a přihrávkou se podílel na obratu Stars, kteří nakonec porazili Ottawu 3:2. Za hosty skóroval Milan Michálek, který dal v letošním ročníku NHL už patnáctou branku. Prvního bodu v sezóně se dočkal útočník Tomáš Vincour, který nahrál Dvořákovi na gól.

Gólové hody nabídl duel mezi Vancouverem a Nashvillem, který vyhráli Predátoři 6:5. Dvě asistence si v dresu vítězů připsal Martin Erat. Vítěznou branku dal v 59. minutě Mike Fisher a dokonal tak obrat Nashvillu z 3:5 na konečných 6:5.

Nejlepší zápas sezóny odehrál podle trenéra San Jose Todda McLellana Martin Havlát. Na výhře Sharks nad Montrealem 4:3 po samostatných nájezdech se český útočník podílel jednou asistencí, proměnil nájezd a připsal si tři plusové body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech.

Washington - Pittsburgh 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 22. Chimera - 6. Adams, 43. Kunitz. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Střely na branku: 17:35. Diváci: 18.506

Carolina - New York Rangers 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)

Branky: 1. Tlustý, 20. Skinner, 38. Joslin - 2. Callahan, 29. McDonagh, 32. Gáborík, 34. Avery, 46. Sauer. Střely na branku: 31:27. Diváci: 12.566

Winnipeg - Phoenix 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 7. Little. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání a z 33 střel neinkasoval. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15.004

Dallas - Ottawa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

Branky: 10. Ott, 55. Dvořák (Vincour), 58. Nyström (Dvořák) - 8. Condra, 52. M. Michálek. Střely na branku: 32:35. Diváci: 10.490

Calgary - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 14. Stempniak, 40. Bourque, 46. Comeau - 60. a rozhodující nájezd Nash, 6. Vermette, 56. Nikitin (Prospal). Střely na branku: 35:33. Diváci: 19.289

Vancouver - Nashville 5:6 (1:3, 4:2, 0:1)

Branky: 10. Hodgson, 24. D. Sedin, 24. Volpatti, 29. Burrows, 31. Hansen - 9. a 59. Fisher (na obě Erat), 6. Legwand, 20. S. Weber, 37. Tootoo, 38. C. Wilson. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.890

Los Angeles - Florida 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 2. J. Johnson, 35. D. Brown - 36. Bergenheim. Střely na branku: 26:42. Diváci: 17.720

San Jose - Montreal 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 15. McGinn, 27. Couture, 59. Clowe (Havlát), rozhodující nájezd Pavelski - 14. Cammalleri, 25. Desharnais, 49. Cole. Střely na branky: 41:32. Diváci: 17.562