Hudler byl hlavním strůjcem výhry Detroitu nad Dallasem

Český hokejista Jiří Hudler byl v úterním programu hlavním strůjcem vítězství Detroitu nad Dallasem 3:2 po samostatných nájezdech. Postaral se o vyrovnání na 2:2 a poté je jako jediný prosadil v penaltové loterii – a byl právem vyhlášen první hvězdou zápasu.

Patrik Eliáš (vpravo) vede tabulku produktivity Čechů v NHL

Patrik Eliáš (vpravo) vede tabulku produktivity Čechů v NHL | Zdroj: Reuters

Tři branky duelu mezi Dallasem a Detroitem padly v první třetině, hosté šli do vedení v sedmé minutě zásluhou Holmströma, Dallas ale do konce úvodního dějství skóre otočil. Poté přišly chvíle českého útočníka, který ve 22. minutě se štěstím vyrovnal na 2:2.

A protože v dalším průběhu utkání ani v prodloužení další gól nepadl, přišly ke slovu samostatné nájezdy, kde Hudler předvedl svou technickou šikovnost, když přelstil domácího gólmana Bachmana.

Výrazná česká stopa byla znát i v utkání New Jersey a Winnipegem, které Devils i za přispění Patrika Eliáše a Petra Sýkory vyhráli 5:1. Sýkora zaznamenal gól a asistenci, Eliáš jednu branku dal a na dvě přihrál.

Do brány Winnipegu se v polovině utkání dostal český gólman Ondřej Pavelec, to už ale hosté prohrávali 0:4. Pavelec poté inkasoval jen jednou, jeho spoluhráči se ale na zvrat v duelu nezmohli.

Jaromír Jágr přispěl dvěma přihrávkami k výhře Philadelphie nad Minnesotou 5:1. Jako poslední se navíc do listiny střelců zapsal Jakub Voráček, který zaznamenal už sedmou branku v sezoně.

Tomáš Vokoun v bráně Washingtonu třikrát inkasoval a Capitals prohráli s New Yorkem Islanders 0:3. Jednu asistenci si v zápase Ottawy v Torontu připsali Milan Michálek a Filip Kuba, a podíleli se tak na výhře svého týmu 3:2.

Columbus zdolal na domácím ledě Edmonton 4:2, na jeden gól přihrávali na straně domácích Tomáš Kubalík a za hosty Aleš Hemský.

NHL:

Toronto - Ottawa 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Lombardi, 16. Lupul - 20. Alfredsson (M. Michálek), 37. Spezza (Kuba), 42. Turris. Střely na branku: 39:21. Diváci: 19.615.

New Jersey - Winnipeg 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 19. a 28. Kovalčuk, 22. Sýkora (Eliáš), 25. Clarkson (Eliáš), 52. Eliáš (Sýkora) - 49. Enström. Český brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 31 minut, inkasoval jeden gól z pěti střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 20:21. Diváci: 14.129.

Philadelphia - Minnesota 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 3. Timonen (Jágr), 31. Couturier, 33. Coburn (Jágr), 37. Hartnell, 52. Voráček - 32. Powe. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.787.

Pittsburgh - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Malkin, rozhodující nájezd J. Neal - 3. McBain. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18.535.

Washington - NY Islanders 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 27. a 53. Parenteau, 13. Tavares. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střela úspěšnost zásahů měl 89,28 procenta. Střely na branku: 17:28. Diváci: 18.506.

Columbus - Edmonton 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 23. Johansen (Kubalík), 40. Brassard, 41. MacKenzie, 60. Dorsett - 8. Lander, 9. Eager (Hemský). Střely na branku: 25:23. Diváci: 13.814.

NY Rangers - Nashville 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 7. Girardi, 31. J. Mitchell, 60. Callahan. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Boston 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 8. Lecavalier, 35. Pyatt, 45. Malone, 57. Moore, 60. Stamkos - 25. a 37. Horton (na druhou Krejčí), 51. Paille. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.204.

Dallas - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Morrow, 17. Eriksson - 22. a rozhodující nájezd Hudler, 7. Holmström. Střely na branku: 27:32. Diváci: 15.148.

Vancouver - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 23. D. Sedin, 45. Booth - 10. Penner, 36. Justin Williams, rozhodující nájezd M. Richards. Střely na branku: 33:41. Diváci: 18.890.

San Jose - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. T. Mitchell, rozhodující nájezd Handzuš - 33. Butler. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17.562.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít