Liberečtí hokejisté utrpěli devátou porážku v deseti zápasech

Hokejisté Liberce se stále nepotkávají s formou. Ve čtyřicátém druhém kole nejvyšší domácí soutěže podlehli na domácím ledě českobudějovickému Mountfieldu 0:2. Utrpěli tak devátou porážku z posledních deseti kol.

Utkání 42. kola hokejové extraligy Bílí Tygři Liberec - HC Mountfield České Budějovice 20. ledna v Liberci. Lukáš Vantuch (vlevo) z Liberce a Ladislav Kohn z Českých Budějovic. | Zdroj: ČTK

Kdo se těšil na útočný hokej plný akcí, byl po duelu Liberce s Českými Budějovicemi hodně zklamaný. První gól celého utkání padl až v 50. minutě, kdy libereckého brankáře Schwarze zblízka překonal Šimánek.

O devět minut později upevnil vedení hostů Kotalík a bylo rozhodnuto. Z domácích měl ke gólu nejblíže ve třiačtyřicáté minutě Bulíř, který se procedil českobudějovickou obranou. Na gólmana už ale nestačil.

„Trochu mi to po té kličce skákalo, chtěl jsem to zvednout a zakončit, ale nepovedlo se mi to, myslím, že jsem trefil beton, a to Kovář chytil,“ lituje Bulíř.

00:00 / 00:00

Hokejisté Liberce se v letošní sezoně trápí, předkolo play-off se jim vzdaluje mílovými kroky

Gólově byl zápas severu proti jihu tedy hodně podprůměrný. Vysvětlení hledá českobudějovický brankář Jakub Kovář.

„Potkaly se, myslím si, dva nejhorší útoky v lize a je jasné, že se teď už hraje o hodně a každý se soustředí na obranu. Bylo jasné, že zápas rozhodne první velká chyba nebo využitá šance, a to se podařilo nám.“

Do konce základní části extraligy zbývá týmům posledních deset zápasů a předkolo play-off se Bílým Tygrům vzdaluje mílovými kroky.

„Pořád si říkáme, že potřebujeme urvat tři body, do předkola nám chybělo asi jedenáct bodů, teď po dnešku ztrácíme na Budějovice asi čtrnáct. Je frustrující, že body neděláme a jsme tam, kde jsme,“ říká útočník Bulíř.

Nekončící trápení libereckých hokejistů opět vyvolává spekulace o odvolání trenéra. Po Marianu Jelínkovi by tak v Liberci mohl velmi rychle skončit také Filip Pešán.

Příští kolo sehrají Bílí Tygři už ve čtvrtek v Chomutově. České Budějovice přivítají doma o den později celek Pardubic.

Tereza Jelínková, Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít