Obránce Kundrátek dal v NHL premiérový gól. Trefili se i další Češi

Premiérový gól v NHL vstřelil v nočním programu zámořské soutěže český hokejista Tomáš Kundrátek. Navíc se asistencí podílel i na vítězné brance, díky níž Washington porazil Boston 4:3 v prodloužení.

Tomáš Kundrátek (vlevo) dal svůj premiérový gól v NHL

Tomáš Kundrátek (vlevo) dal svůj premiérový gól v NHL | Zdroj: Reuters

Capitals přitom zaspali úvodní třetinu, po které prohrávali už o tři branky, dvěma asistencemi se na vedení Bruins podílel David Krejčí. Jenomže domácí zvládli během druhé třetiny i díky Kundrátkově trefě snížit na rozdíl jediného gólu a šest minut před koncem základní hrací doby vyrovnal Wolski. Rozhodující trefu si v první minutě prodloužení připsal po přihrávce Kundrátka Fehr.

Columbus porazil Edmonton 4:3 až po samostatných nájezdech, první hvězdou zápasu byl vyhlášen český útočník Václav Prospal, který si v utkání připsal gól a jednu asistenci. Neúspěšný byl v samostatných nájezdech v dresu Oilers Aleš Hemský.

Ocenění nejlepšího hráče utkání si vysloužil také Radek Martínek, který si připsal rozhodující trefu v utkání New Yorku Islanders s Montrealem, který nakonec Islanders vyhráli 6:3. Za tým poražených se jednou trefil Tomáš Plekanec.

Do statistik se zapsal také Jakub Voráček z Philadelphie. Nejproduktivnější český hráč v NHL v této sezoně si v duelu Flyers na ledě New Yorku Rangers připsal gól a asistenci, Philadelphia ale podlehla Rangers 2:4.

NHL:

New Jersey - Tampa Bay 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Branky: 54. Henrique, 56. Eliáš - 18. a 49. Thompson (na první Palát), 26. St. Louis, 34. Killorn, 59. Crombeen. Střely na branku: 27:24. Diváci: 15 229.

NY Islanders - Montreal 6:3 (0:1, 3:1, 3:1)
Branky: 22. Moulson, 33. Martin, 33. Grabner, 48. Martínek, 51. Tavares, 60. McDonald - 6. Plekanec, 37. Subban, 47. B. Gionta. Střely na branku: 24:32. Diváci: 9498.

Washington - Boston 4:3 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 26. Ribeiro, 32. Kundrátek, 54. Wolski, 61. Fehr (Kundrátek) - 7. Marchand, 18. Chára (Krejčí), 19. Hamilton (Krejčí). Střely na branku: 26:33. Diváci: 18 506.

Carolina - Buffalo 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)
Branky: 2. Tlustý, 33. Corvo, 42. J. Jokinen, 57. Sjomin - 41. a 60. Hodgson, 55. Brennan. Střely na branku: 28:40. Diváci: 15 277.

Columbus - Edmonton 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. MacKenzie, 14. Prospal, 31. J. Johnson (Prospal), rozhodující sam. nájezd Anisimov - 5. Petry, 19. Ryan Whitney, 21. Pääjärvi. Střely na branku: 38:29. Diváci: 14 952.

NY Rangers - Philadelphia 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Branky: 2. a 20. Callahan, 43. a 52. R. Nash - 8. Simmonds (Voráček), 18. Voráček. Střely na branku: 20:25. Diváci: 17 200.

Florida - Winnipeg 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 6. Kopecký (Fleischmann), 30. Mathias (Fleischmann), 35. Huberdeau, 44. Santorelli - 22. Wellwood. Brankář Ondřej Pavelec odchytal celé utkání za Winnipeg, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 84,62 procenta. Střely na branku: 26:31. Diváci: 14 574.

Detroit - Colorado 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 27. Franzén, 38. Kronwall - 59. Stastny. Střely na branku: 33:37. Diváci: 20 066.

Chicago - Minnesota 5:3 (4:1, 0:0, 1:2)
Branky: 14. a 18. Bickell, 14. Saad, 19. Hossa, 52. P. Kane - 9. Setoguchi, 44. Suter, 51. Brodziak. Střely na branku: 32:23. Diváci: 21 836.

Vancouver - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. H. Sedin, 40. Hansen - 8. Gomez, 25. Burish, rozhodující sam. nájezd Pavelski. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18 910.

Los Angeles - St. Louis 6:4 (1:2, 1:2, 4:0)
Branky: 16. a 43. Muzzin, 34. Vojnov, 42. M. Richards, 47. J. Carter, 55. Kopitar - 16. Pietrangelo, 19. Sobotka, 22. Perron, 27. C. Stewart. Střely na branku: 29:14. Diváci: 18 118.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít