První Třinec prohrál s druhým Litvínovem, západočeské derby pro Karlovy Vary

Vedoucí tým tabulky Třinec prohrál v 16. kole Tipsport extraligy s druhým Litvínovem a na čele už má pouze jednobodový náskok. Severočeši mají navíc jeden zápas k dobru. Hokejisté Mountfieldu porazili Liberec, Karlovy Vary vyhrály nad Plzní.

Radek Duda se raduje z vítězství Karlových Varů nad Plzní

Radek Duda se raduje z vítězství Karlových Varů nad Plzní | Zdroj: ČTK

O vítězi západočeského derby se rozhodlo v první třetině. Domácí vstřelili dva góly, přičemž ten druhý ve vlastním oslabení. Ve druhé třetině Indiáni gólem Hollwega snížili na rozdíl jediného gólu.

V dramatickém závěru hráli hosté přesilovou hru, kterou umocnili odvoláním brankáře a obránce Kadlec dokonce nastřelil tyč, ale vyrovnání ani drtivý tlak nepřinesl.

Nováček z Olomouce ani ve druhém vzájemném utkání neprohrál s úřadujícím mistrem. Tentokrát olomoučtí Kohouti vyhráli až v samostatných nájezdech a vítězný gól byl více než kuriózní.

Brankář Zlína Kašík při posledním nájezdu podrazil olomouckého kapitána Pateru a rozhodčí odpískal technický gól. Zajímavostí určitě je i stoprocentní bilance olomouckých hokejistů v závěrečném rozstřelu. Nájezdy postupně proměnili Hrňa, Marosz a Patera.

Vítkovicím opět vystřelil druhý bod útočník Roman

Ve Vítkovicích čekali diváci na gól 55 minut. Do té doby drželi oba gólmani čisté konto. Nakonec se z nuly neradoval ani jeden. Brněnský Čiliak o něj přišel ve zmíněné 55. minutě, vítkovický Dolejš až při závěrečné power-play Komety po bombě Tona.

V prodloužení pak vystřelil Vítkovicím druhý bod, stejně jako v předchozím utkání s Karlovými Vary, útočník Roman. Už předtím měl velkou šanci Huna, ale přestřelil branku.

Mountfield potvrdil proti Liberci roli favorita. V každé třetině zatížil konto soupeře jedním gólem. Hosté se prosadili až šest minut před vypršením 60. minuty, když sebral Kantorovi nulu Jelínek.

Třinci se nedaří - tři prohry v posledních čtyřech zápasech

Sparta skórovala v Mladé Boleslavi už po dvaceti vteřinách hry, když se prosadil Pech. V první třetině padlo ještě dalších pět gólů a po jejím skončení byli veselejší hosté, kteří šli do kabin s dvougólovým náskokem.

To bylo pro další vývoj utkání rozhodující. Pražané už nedovolili soupeři přiblížit se ve skóre na menší než dvougólový rozdíl, naopak v poslední části své vedení ještě zvýšili.

Třinec vstoupil do utkání prvního s druhým lépe a gólem Plíhala se dostal do vedení. Hosté ale ještě ve druhé třetině skóre otočili, když se v rozmezí 30 vteřin trefili Lukeš a Martynek.

Definitivní rozhodnutí přišlo v 9. minutě třetí třetiny, kdy Jánský při přesilové hře překonal Hrubce v třinecké brance potřetí a nasměroval Litvínov k zisku tří bodů. Vedoucí Třinec tak z posledních čtyř zápasů tři prohrál.

16. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. R. Hruška (Koblasa, Štals), 19. Duda (Harant) - 24. Hollweg (M. Dvořák, Mozík). Rozhodčí: Pavlovič, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5683.

PSG Zlín - HC Olomouc 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Okál (Leška, Köhler), 23. Marušák (Holík, Roman Vlach) - 24. Marosz (Rác), 32. R. Dlouhý (J. Knotek, Rašner), rozhodující sam. nájezd Patera. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1 Diváci: 5564.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 60. Ton (Kempný, Koreis) - 55. Szturc (Kovář), 64. Roman (Svačina, Čerešňák). Rozhodčí: Fraňo, Horák - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7012.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. P. Beránek (Valcourt), 36. Šimánek (Mertl, Jank), 51. Mertl (Kudrna) - 55. P. Jelínek (Bulíř, Bulík). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 5032.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:6 (2:4, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. M. Hruška (Hyka), 19. Stříteský (D. Výborný, Trška), 33. D. Výborný (Trška, Hyka) - 1. Pech (Kumstát, Ďaloga), 5. Rolinek (Pech, Ďaloga), 12. Sabolič (Cingel, Klimek), 18. Sabolič (Polášek), 31. Buchtele (Réway), 47. Sabolič (Cingel, Klimek). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:2. Diváci: 4200 (vyprodáno).

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Plíhal (Kreps, Klesla) - 37. Lukeš (Jánský, Chaloupka), 37. Martynek (Pavlík), 49. Jánský (Lukeš, Hübl), 58. Martynek (Jurčík). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Trončinský (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4445.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít