V NHL se dařilo českým gólmanům Vokounovi s Pavelcem

Český hokejový gólman Tomáš Vokoun přispěl v pátečním utkání NHL Washingtonu s Floridou 22 úspěšnými zákroky k vítězství Capitals 2:1. Washington v tabulce Jihovýchodní divize stáhl náskok Panthers na pouhé dva body.

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun | Zdroj: Reuters

Capitals tak vyhráli i třetí vzájemný duel s Floridou, v předchozích dvou si Vokoun vždy připsal čisté konto. Tentokrát inkasoval na ledě celku, kde působil předchozí čtyři sezony, jedinou branku.

Vokouna překonal pouze český útočník Tomáš Fleischmann, který se prosadil v poslední minutě úvodní třetiny zápasu a poslal domácí celek do vedení 1:0.

Hostující celek se k obratu nadechl v posledním dějství. Nejprve v 45. minutě vyrovnal v přesilovce Alexander Ovečkin. Devět minut nato vstřelil rozhodující branku Alexander Sjomin.

Další český gólman Ondřej Pavelec zaznamenal v bráně Winnipegu 31 úspěšných zásahů a i díky tomu porazili Jets obhájce loňského titulu z Bostonu 4:2.

New Jersey zdolalo na domácím ledě Anaheim 3:2 po samostatných nájezdech, když rozhodující penaltu proměnil český útočník Patrik Eliáš.

Statistika NHL:

New Jersey - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 22. Henrique, 31. Ponikarovskij, rozhodující sam. nájezd Eliáš - 37. Perry, 38. Brookbank. Střely na branku: 27:38. Diváci: 15.312.

Carolina - San Jose 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 8. Skinner, 11. Faulk (Tlustý), 52. J. Jokinen - 42. Boyle, 44. Burns. Střely na branku: 25:37. Diváci: 18.680.

Buffalo - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 5. Regehr, 16. Myers, 52. Ennis - 12. T. Kaberle, 20. Gomez, 32. Campoli, rozhodující sam. nájezd Pacioretty. Střely na branku: 30:19. Diváci: 18.690.

Edmonton - Colorado 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 35. Jones - 20. Johnson, 24. Olver, 30. Landeskog. Střely na branku: 27:23. Diváci: 16.839.

Detroit - Nashville 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 13. Franzén, 60. Dacjuk - 35. Spaling. Střely na branku: 31:21. Diváci: 20.066.

Winnipeg - Boston 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 45. a 47. Little, 22. Burmistrov, 36. Wheeler - 27. Caron, 41. Krejčí. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 25:33. Diváci: 15.004.

Florida - Washington 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 20. Fleischmann - 45. Ovečkin, 54. Sjomin. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 23 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 23:41. Diváci: 17.779.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít