Vedoucí Sparta vyhrála poosmé v řadě, 10. místo drží hokejisté Brna

Hokejisté Sparty si bezpečně hlídají vedoucí pozici v Tipsport extralize. Ve 43. kole vyhráli nad Pardubicemi 4:0. Desáté místo, poslední zaručující účast v předkole play-off, drží Brno, které porazilo Litvínov 4:1 a právě před Severočechy má už náskok šesti bodů.

Pardubický brankář Martin Růžička inkasuje gól z hole obránce Sparty Michala Sersena | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Sparta byla od úvodu utkání lepším týmem, dlouho se ale nedokázala prosadit proti výborně chytajícímu brankáři Ružičkovi. Toho prostřelil jako první v 17. minutě Broš a uklidňující tříbrankový náskok daly domácím v prostředním dějství trefy Sersena a Tona. Na končených 4:0 potom upravil ve třetí třetině Bližňák.

Branky a nahrávky: 17. Broš (Milam, Pacovský), 23. Sersen (Ton, Bližňák), 38. Ton (Bližňák, Tenkrát), 52. Bližňák (Tenkrát, Ton). Rozhodčí: Hodek, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:8, navíc Pöpperle - V. Kočí oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 7247

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Veledůležitý souboj týmu na hraně postupu do play-off zvládli o poznání lépe domácí. Brnu ideálně vyšly první dvě třetiny, po kterých vedlo 3:0 a jeho náskok mohl být i větší. Do poslední části hry ale vstoupila Kometa až příliš bohorovně, Severočeši snížili a mohli utkání ještě více zdramatizovat. Výhru Brna ale nakonec potvrdil střelou do prázdné branky Holek.

Branky a nahrávky: 18. Vašíček, 24. Petrovický (Malec), 27. Erat (Holec, Petrovický), 60. Holec (Erat) - 44. Kubát (V. Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno)

HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Do poloviny zápasu domácí pálili šanci za šancí, a Liberci tak v podstatě darovali dvougólový náskok. Skórovali Výtisk a Bartovič. Až pak se probudili i vítkovičtí střelci. Dvě trefy kapitána Burgra a zásahy Štefanky se Šedivým definitivně otočily zápas. Hostující Nedvěd a po něm domácí Klimek už jen upravili skóre na konečných 5:3 pro Vítkovice.

Branky a nahrávky: 35. Burger (Ujčík, J. Káňa), 35. Štefanka (Szturc, Voráček), 45. Burger (Ujčík, Voráček), 46. Šedivý (Strapáč, Szturc), 60. Klimek (Trnka) - 14. Výtisk (Trončinský, Kudrna), 32. Bartovič (Kudrna, Čakajík), 49. P. Nedvěd (Víšek, Vak). Rozhodčí: Mikula, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:10. Využití: 0:2. Diváci: 4633

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:2 po SN (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Hosté mohli více než dvě třetiny myslet na plný bodový zisk z jihu Čech. Po gólu Vondrky ze 12. minuty totiž vedli, navíc hned z kraje třetí části hry navýšil jejich náskok Jelínek. Jenže Budějovice prakticky vzápětí po Ptáčkově trefě snížily a v 51. minutě Kašpaříkovou brankou vyrovnaly. O vítězi nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byl lepší domácí Mountfield.

Branky a nahrávky: 44. Ptáček (Gulaš, L. Květoň), 51. Kašpařík (Gulaš, L. Květoň), rozhodující nájezd Němeček - 12. Vondrka, 43. P. Jelínek (Sklenář). Rozhodčí: Hribik, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4400

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 1:2 po SN (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Využitá kladenská přesilovka z úvodu zápasu domácí na chvíli vykolejila. Od druhé třetiny už sice byly Karlovy Vary lepší, ale hubeným výsledkem jejich snažení byl jen vyrovnávající gól ze 36. minuty. Hosté pak svojí sázkou na obranu nemohli nadchnout hokejové estéty, ale svůj účel splnila. Kladno dovedlo utkání k samostatným nájezdům, a v těch uspělo díky Hovorkovi.

Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Gřegořek) - 4.Bicek (Patera, Kalla), rozhodující nájezd Dragoun. Rozhodčí: Husička, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3128

Aleš Procházka, Metoděj Novák, Tibor Kubát, Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít