Čerstvý mistr světa Lukáš Konečný vsadil na sílu a vyplatilo se mu to

První český boxer získal titul profesionálního mistra světa, i když jen prozatímního. Lukáš Konečný si v brněnské hale Vodova vybojoval pás organizace WBO ve středně lehké váze. Svého soupeře Salima Larbiho porazil v 7. kole, kdy ho knokautoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxer Lukáš Konečný se stal mistrem světa | Foto: Filip Jandourek

"Nebylo to těžké utkání. Šlo spíš o to, že jsem od začátku věděl, že silově na mě ten kluk nemá, vsadil jsem pouze na tu sílu a to se vyplatilo. Možná, že kdybych boxoval tak, jak bych měl, skončilo by to dřív a neměl bych tyhle odřeniny na ksichtě," řekl po zápase reportérovi Radiožurnálu Tomáši Kohoutovi Lukáš Konečný.

Držel jste se tedy svého plánu, neustupoval jste, počítal jste s tím, že něco schytáte?

Spíš než plán to byla nejjednodušší cesta. Plán by byl o trošičku jiný, trenér spokojený nebyl, trošičku mi nadával, chápu ho. Mohl jsem z toho zápasu odejít z hezčím ksichtem.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Lukášem Konečným mluvil po vítězném duelu s Larbim Tomáš Kohout

Čím Larbi hrozil nejvíc, zadním zvedákem?

Asi jo, byl tam zadní zvedák, jedno kolo ke konci jsem tam chytil nějaké údery, trochu jsem to cítil, ale on to cítil taky. Trošku jsem vsadil na to, že ho přeboxuju silově, což se nakonec ukázalo.

V několika vašich útocích už to vypadalo, že už to bude ten poslední, ale Francouz držel a držel ...

Jo, on vydržel, byl rozhodně bojovný, technický, asi se projevilo mládí. Nebyl tak tvrdý, údery na spodek cítil od začátku a to se nakonec i podepsalo. Já už jsem pak viděl, že po ringu sotva chodí, nemůže dýchat a bojí se dostat další úder na stejné místo. Ale trvalo mi, než jsem ho dokázal zasáhnout znova.

Boxer Konečný je prozatímním profesionálním mistrem světa

Číst článek

Vy to vítězství přijímáte jakoby s klidem. Jaké jsou ty vnitřní pocity? Ty vnější vidíme, to je ten poupravený obličej ...

Je to stejné, jsem spokojený. Věděl jsem, že jsem favorit a že musím vyhrát. Samozřejmě jsem věděl, že se to nemusí povést, ale že bych vyhrát měl. Něco jiného je vyhrát zápas, o kterém tušíte, že ho vyhrajete a něco jiného je vyhrát někde třeba venku. Věděl jsem, že papírově jsem lepší a naštěstí se to potvrdilo.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme