České házenkářky do čtvrtfinále MS nepostoupily, s Norkami prohrály 21:31

České házenkářky prohrály v osmifinále mistrovství světa s Norkami 21:31. Favorizované olympijské vítězky, které se snaží obhájit na šampionátu světový titul vyhrály v Srbském Novém Sadu i svůj 6. zápas.

České házenkářky se připravují na mistrovství Evropy (ilustrační foto)

České házenkářky se připravují na mistrovství Evropy (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Češky vstoupily do zápasu výborně a ve druhé minutě vedly 2:0. Pak začaly roli favoritek naplňovat Norky a nejenže skóre srovnaly, ale dokázaly si během prvního poločasu vytvořit i pohodlný náskok.

I přes viditelnou snahu českého týmu tak o poločase tým trenéra Bašného prohrával 10:19. Do druhé půle pak Norky vstoupily v takovém tempu, na které Češky nestačily a ve 36. minutě svítilo na tabuli hrozivých 23:10.

Pak už se olympijské vítězky nikam nehnaly a s přehledem si udržovaly výrazné vedení. České házenkářky nakonec ještě zkorigovaly skóre na konečných 21:31, ale mezi nejlepších 8 světových týmů se nedostaly.