Čeští plavci budili na MS v Barceloně pozornost u kaskády olympijského centra

Nejen svými výkony zvedli čeští plavci na probíhajícím mistrovství světa velké pozdvižení. Početná skupina mezinárodních fanoušků za nimi totiž dorazila i na vrchol Montjüic, kde probíhalo oficiální focení české výpravy. Ti co došli, se nestačili divit. Kolem v plavkách oděných těl totiž pobíhal zuřivě muž s fotoaparátem a neustále křičel jediné slovo: „ananas!"

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kompletní výprava českých plavců v dějišti MS 2013 | Foto: Michal Jurman

„Když se fotí sportovec, tak když se dívá na jednu stranu, tak samozřejmě křičíme a na nás – z toho vnikl ananas,“ vysvětluje fotograf Martin Sidorják pojem, který padl na barcelonském vrcholu Montjüic snad padesátkrát. Plavci nezapřeli svoji slabost a i na oficiální focení pro Český svaz plaveckých sportů dorazili k vodě, konkrétně ke kaskádě v olympijském centru Barcelony.

Jejich polonahá těla mezi normálními turisty vzbuzovala velký rozruch, který rozhodně nebyl příjemný soustředěnému muži za objektivem.„Doufám, že nebudu nepříjemný, budou mě muset poslouchat, protože oni mají svoji práci, já mám tady také svoji práci a výsledek by měl být takový, aby byla oboustranná spokojenost.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Focení českých plavců na MS v Barceloně sledoval i reportér Michal Jurman

Pro některé byla ale i cesta k onomu cíli hodně trnitá. Jedněm chyběla trocha disciplíny, jiným make up. Z komunikace mezi Martinou Moravčíkovou a Petrem Bartůňkem bylo jasné, že mužská část reprezentace přistoupila k focení s ne zrovna vážnou tváří. Prim hrál v tomto ohledu hlavně masér reprezentačního týmu České republiky, který zlobil fotografa.

Tedy Ladislav Vencálek, dlouholetá masérská ikona českého reprezentačního týmu, která si přeci jen už může trochu té nerozvážnosti dovolit. „Mám to v náplni práce, být neustále veselý a zlobit.“

Sportovní výkony byly vidět i při focení

Podobná pracovní náplň se ale rozhodně na mistrovství světa netýká českých plavců. A tak i samo focení mělo mnohdy parametry hodně vysokých sportovních výkonů. „Takové posilování hlubokého svalstva, to se jen tak nevidí, Já už jsem tam byl, já to mám za sebou,“ popisuje motýlkářskou pozici na betonu nad kaskádou Vlastimír Perna.

Jeho svěřenci nakonec sklidili po hodinové seanci u barcelonských kaskád zasloužený potlesk. Pro většinu z nich šlo totiž možná o mnohem větší dřinu než v samotných závodech bazénu haly Palau Sant Jordi.

„Vyprsit, narovnat, až řeknu tři, otevřete všichni oči,“ startoval Martin Sidorják pomyslně poslední hodiny českých plavců na letošním mistrovství světa, na kterém mají ještě několik posledních šancí potvrdit vzestup českého plavání v celosvětové konkurenci.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme