Na MČR v cyklokrosu triumfoval Adam Ťoupalík. Šampionát vyhrál jako vůbec nejmladší

Pro titul mistra české republiky si ve Slaném dojel talent Adam Ťoupalík. Osmnáctiletý jezdec vyhrál šampionát jako vůbec nejmladší v historii. Na druhém místě se na těžké trati umístil Vojtěch Nipl, třetí skončil Michael Boroš.

Adam Ťoupalík, cyklokros

Adam Ťoupalík, cyklokros | Foto: Jakub Ptáček

Pozdější medailisté se od zbytku startovního pole odtrhli brzo po startu. V pětičlenné skupině s nimi byli ještě Skála a Bína. Ti ale zhruba před polovinou závodu začali na první tři ztrácet.

Ťoupalík zaútočil v momentě, kdy Nipl zajel do depa vyměnit kolo. Získaný náskok už suverénně udržel.

00:00 / 00:00

S cyklokrosařem Adamem Ťoupalíkem si po triumfu domácím mistrovství povídal Pavel Petr

Obhájce loňského prvenství Martin Bína nakonec nedojel. Stejně tak se nedařilo ani Radomíru Šimůnkovi. Jeden z hlavních favoritů závod také nedokončil.

„Je to pro mě překvapení, že oba vzdali,“ uvedl reprezentační trenér Stanislav Bambula.

Prvenství v Toi Toi Cupu si zajistil Jakub Skála, jemuž k triumfu v osmidílné sérii českého poháru stačilo sobotní čtvrté místo.

Mistrovství ČR v cyklokrosu, osmý a závěrečný závod Českého poháru Toi Toi Cupu ve Slaném:

1. Ťoupalík (BKCP-Powerplus) 1:03:30, 2. Nipl (Puskinak.cz) -50, 3. Boroš -1:16, 4. Skála (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) -2:42, 5. Petruš (BKCP-Powerplus) -3:19, 6. Hekele (Stevens Bikes-Emilio Sport) -5:18, 7. Lasák (Max Cursor) -6:03, 8. Paprstka (Remerx Merida Team Kolín) -7:02, 9. Kyzivát (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav) -7:33, 10. Eberl (Remerx Merida Team Kolín) -2 kola.